Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Continental SportContact 7

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
335
Profil
25
Priemer
R22
105Y
FR

Perfektne vyladená kombinácia extra mäkkej zmesi BlackChili a výnimočne tuhého dezénu pneumatiky Continental SportContact 7 sú zárukou doteraz nepoznaného potešenia z jazdy, ktoré vo vás pretrvá naozaj dlho. Prispôsobí sa...
Viac informácií

Letné -46%
SportContact 7

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -46%

Perfektne vyladená kombinácia extra mäkkej zmesi BlackChili a výnimočne tuhého dezénu pneumatiky Continental SportContact 7 sú zárukou doteraz nepoznaného potešenia z jazdy, ktoré vo vás pretrvá naozaj dlho. Prispôsobí sa všetkým výzvam, ktoré vám cesta prichystá - Všetci dobre vieme, že jazdné podmienky sa môžu počas sekúnd diametrálne zmeniť, preto by sme sa vždy mali spoliehať na pneumatiky, ktoré si s takýmito situáciami dokážu poradiť, vďaka adaptívnemu dezénu pneumatík Continental SportContact 7 si môžete užívať bezpečnú jazdu na mokrej aj suchej vozovke – dokonca aj pri tých najvyšších rýchlostiach. Pneumatika Continental SportContact 7 je vyrobená na mieru pre rôzne triedy vozidiel, aby Vám dokázala poskytnúť typický feeling radu SportContact. Pneumatika Continental SportContact 7 garantuje stabilné a isté riadenie na suchej aj mokrej vozovke. Ešte väčšie potešenie zo skvelého výkonu, perfektne vyvážená interakcia tuhého dezénu s plytkými drážkami a mäkké zmesi BlackChili vám zaistí nielen špičkový výkon, ale aj výrazne dlhšiu životnosť pneumatík Continental SportContact 7. Skvelé výsledky bez ohľadu na triedu automobilu - Pneumatika Continental SportContact 7 je prvá pneumatika vyrobená na mieru pre rôzne triedy a hmotnostné kategórie vozidiel, preto vám ponúkne typický feeling radu SportContact, kedykoľvek naštartujete motor svojho vozidla.

Nevyrábajú iba pneumatiky Continental, ale pod koncern spadajú aj značky ako je Barum, General Tire, Uniroyal, Dunlop, Matador atď. Čo sa týka pneumatík, táto spoločnosť v mnohých ohľadoch udávala smer a zaistila si výhradné postavenie na trhu. Vyznačujú sa vysokou kvalitou, ale aj cenou. V roku 1934 si nechala patentovať bezdušovú pneumatiku. Spoločnosť Continental bola založená už v roku 1871 v Hanoveri, vtedy sa spoločnosť zameriavala na výrobu tlmičov pre podkovy a tiež celogumové obruče pre povozy, neskôr vyrábala pneumatiky na kolesá av tejto výrobe bola prvá na svete. Patrí k popredným dodávateľom automobilového priemyslu, podieľala sa napríklad na projektoch Formule 1. V súčasnej dobe je spoločnosť Continental druhým najväčším výrobcom pneumatík na celom svete, zamestnáva okolo 150 000 ľudí. Pneumatiky Continental sa radia bezpochyby k najbezpečnejším pneumatikám. Spoločnosť Continental sa snaží neustále pneumatiky inovovať, ide s dobou a svoje výrobky zdokonaľuje podľa najnovších trendov. V rade testov pneumatík figurujú pneumatiky Continental na popredných miestach. Oproti konkurencii sú tieto pneu cenovo náročnejšie, avšak kvalita je nespočetne vyššia. Ako prvý prišiel Continental s výrobou zimných pneumatík na nákladné automobily. Väčšinou sa stretneme s kladnými ohlasmi od tých, ktorí s pneu Continental majú skúsenosti. Od svojho založenia v roku 1871, Continental pracuje na jednom cieli: Zaisťovať bezpečnosť na cestách bez kompromisov, s komfortom a potešením. Od prvej pneumatiky na svete so vzorkou behúňa až po vizionársku Conti.eContact a inovácie v automotívnej bezpečnosti – viac ako 140 rokov, neustále rozvíjame naše skúsenosti v mobilite, doprave a procesoch.

Nový EÚ štítok

EU
Continental
335/25 R22 105Y
A
C
74 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru