Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
    RunFlat

Dunlop SP Sport Maxx GT600

Rozmery
Šírka
255
Profil
40
Priemer
R20
101Y
Run Flat,NR1,FR

Letné pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx GT 600 sú navrhnuté pre silné športové vozidlá a ponúkajú výnimočnú priľnavosť, ovládateľnosť a vysokú odolnosť proti akvaplaningu. Tieto pneumatiky poskytujú lepšiu priľnavosť za...
Viac informácií

Letné -45%
SP Sport Maxx GT600

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -45%

Letné pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx GT 600 sú navrhnuté pre silné športové vozidlá a ponúkajú výnimočnú priľnavosť, ovládateľnosť a vysokú odolnosť proti akvaplaningu. Tieto pneumatiky poskytujú lepšiu priľnavosť za mokra aj za sucha, čo je zaistené vďaka rovným stredovým drážkam, ktoré maximalizujú rozptyl vody a zaisťujú bezpečnejšiu jazdu aj v hustom daždi.

Presné ovládanie vo vyšších rýchlostiach je jednou z hlavných vlastností pneumatiky SP Sport Maxx GT 600. Veľké ramenné bloky a súvislé stredové rebrá v behúni umožňujú presné zatáčanie a manévrovanie aj pri vyšších rýchlostiach. To zaručuje väčšiu kontrolu nad vozidlom a zvýšenú bezpečnosť pri športovej jazde.

Pneumatika SP Sport Maxx GT 600 taktiež ponúka vynikajúcu priľnavosť za mokra aj za sucha. Obsah siliky v gumovej zmesi zaisťuje zachovanie elasticity pneumatiky aj na mokrom povrchu. Vďaka karbónovým časticiam v zmesi sa zlepšuje priľnavosť za sucha, čo vedie k lepšiemu brzdeniu a zrýchleniu.

Pri jazde na pneumatikách Dunlop SP Sport Maxx GT 600 môžete očakávať aj vysokú úroveň jazdného pohodlia. Vďaka technológii bezšvového pásu sa pneumatika udržuje v správnom tvare aj pri vysokých rýchlostiach, čo zaisťuje pokojnú jazdu s maximálnou kontrolou pri riadení.

Tieto vlastnosti pneumatík Dunlop SP Sport Maxx GT 600 poskytujú silným športovým vozidlám vynikajúci výkon, bezpečnosť a komfort pri jazde.

Dunlop je jedným zo svetových vedúcich výrobcov výkonných a vysokovýkonných pneumatík pre prvovýbavu prestížnych značiek: Alfa Romeo, Audi, AMG, Aston Martin, BMW, Honda, Jaguar, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel/Vauxhall, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Seat, Škoda, Toyota a Volkswagen. Dunlop je jedným zo svetových vedúcich výrobcov pneumatík. V roku 2000 sa firma Dunlop stala členom koncernu Goodyear Tire and Rubber Company, pod ktorým funguje dodnes. Vyvíja, vyrába a predáva pneumatiky pre automobily, úžitkové vozidlá aj motocykle. Spoločnosť Dunlop vznikla roku 1888 v severoírskom Belfaste vďaka revolučnému vynálezu, v decembri daného roku získal John Boyd Dunlop patent na pneumatiku plnenú vzduchom. V roku 1945 začala značka Dunlop vyrábať revolučné bezdušové pneumatiky so samotesniacou vrstvou. Odvtedy je spoločnosť Dunlop lídrom vo vývoji nových technológií.

Nový EÚ štítok

EU
Dunlop
255/40 R20 101Y
A
D
70 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru