Vážení zákazníci, z dôvodu vianočnej sezóny sú naši dopravcovia kapacitne preťažení a môže dochádzať k oneskoreniu doručenie Vašej zásielky. Prosíme o trpezlivosť. Ďakujeme za pochopenie.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Japonská kvalita

Falken SN110

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
185
Profil
65
Priemer
R15
88H

Pneumatika Falken Sincera SN110 má nízku hladinu hluku aj pri vyšších rýchlostiach, dobrú trakciu, kilometrový výkon a dobré jazdné vlastnosti na mokre. Pneumatiky sú vhodné pre osobné vozidlá a SUV....
Viac informácií

Letné -38%
SN110
107,76 € 66,40 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -38%

Pneumatika Falken Sincera SN110 má nízku hladinu hluku aj pri vyšších rýchlostiach, dobrú trakciu, kilometrový výkon a dobré jazdné vlastnosti na mokre. Pneumatiky sú vhodné pre osobné vozidlá a SUV. Nízka hlučnosť pneumatiky Falken Sincera SN110 je ohľaduplná k okoliu, čo ocenia predovšetkým obyvatelia miest.

Vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky Falken Sincera SN110. V priľnavosti za mokra dosahuje hodnotenie A, čím sa radí medzi najlepšie hodnotené letné pneu na trhu. Pneumatika Falken Sincera SN110 skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Pneumatika Falken Sincera SN110 vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Šetrí spotrebu pohonných hmôt.

Pneumatiky Falken sa začali vyrábať v roku 1983 v Japonsku a rýchlo sa dostali do podvedomia ako pneumatiky používané v náročných automobilových pretekoch typu Le Mans. U nás nie sú pneumatiky Falken príliš rozšírené. Dnes sa pneumatikárskom firma Falken špecializuje na produkty v oblasti rýchlej jazdy.

Nový EÚ štítok

EU
Falken
185/65 R15 88H
A
C
69 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru