Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Firestone RoadHawk 2

Rozmery
Šírka
255
Profil
40
Priemer
R20
101W
FR

Vynikajúca manipulácia na suchu, nízky valivý odpor, vysoká priľnavosť za mokra, Firestone predstavuje druhý model z radu letných pneumatík Roadhawk. Firestone Roadhawk 2 je letná pneumatika pre štandardné vozidlá, ako...
Viac informácií

Letné -37%
RoadHawk 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -37%

Vynikajúca manipulácia na suchu, nízky valivý odpor, vysoká priľnavosť za mokra, Firestone predstavuje druhý model z radu letných pneumatík Roadhawk. Firestone Roadhawk 2 je letná pneumatika pre štandardné vozidlá, ako sú mestské vozidlá, sedany a MPV, ponúka dobrý výkon na suchej vozovke, ale aj na mokrej vozovke, a to vďaka technológii proti akvaplaningu. Pneumatikám Firestone Roadhawk 2 môžete dôverovať v každom počasí a za všetkých okolností. Pneumatiky Firestone Roadhawk 2 sa môžu pochváliť najlepšou priľnavosťou na mokre vo svojej triede a najlepším brzdením na suchu vo svojej triede, vďaka tomu je jazda s nimi naozaj bezpečná a pohodlná. Či už budete prudko brzdiť, pôjdete vysokou rýchlosťou alebo vás čaká množstvo zákrut, pneumatiky Firestone Roadhawk 2 urobia všetko preto, aby vaša cesta bola čo najbezpečnejšia. Výrobcovia si zakladajú na tom, že počas celej životnosti pneumatík Firestone Roadhawk 2 spoznáte rovnako vysoký štandard jazdy ako na začiatku. Pri návrhoch bolo pre vývojárov dôležité, aby mali čo najdlhší kilometrový výkon. Za všetkých okolností: Či už vás na vašej ceste čaká prudký dážď, prudké brzdenie pri vysokej rýchlosti alebo hodiny posúvania v kolóne áut, pneumatiky Firestone Roadhawk 2 vás nikdy nenechajú na holičkách, pretože ich vlastnosti a výkon zostanú bez zmeny. Firestone Roadhawk 2 sú skutočne spoľahlivé pneumatiky, pri ktorých sa nemusíte báť, že by sa ich výkonové vlastnosti začali rýchlo zhoršovať.

Pneumatiky Firestone poskytujú širokú ponuku - od pneu osobných automobilov, cez nákladné pneumatiky až do špecializovaných poľnohospodárskych pneumatík. Firestone Tire a Rubber Company založená v roku 1905 Harvey S Firestonom. V období medzi 1950-1975 bol výrobca pneumatík Firestone hlavným sponzorom a dodávateľom pneumatík pre Indy Racing League rally. Prvá továreň na pneumatiky vznikla v Akrone (Ohio, USA). Spoločnosť Firestone bola priekopníkom v sériovej výrobe pneumatík. Značka pneumatík patrí ku koncernu Bridgestone od roku 1988. Spoločnosť Firestone bola prvým dodávateľom pneumatík pre Ford Motor Company.

Nový EÚ štítok

EU
Firestone
255/40 R20 101W
A
B
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru