Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Fortune FSR 701

Rozmery
Šírka
255
Profil
45
Priemer
R19
104W
FR

Pneumatika Fortune FSR-701: Osobná pneumatika s vynikajúcou priľnavosťou. Pneumatika Fortune FSR-701 je osobná pneumatika určená pre osobné automobily a SUV. Je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov a ponúka vynikajúci výkon...
Viac informácií

Letné
FSR 701

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Pneumatika Fortune FSR-701: Osobná pneumatika s vynikajúcou priľnavosťou. Pneumatika Fortune FSR-701 je osobná pneumatika určená pre osobné automobily a SUV. Je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov a ponúka vynikajúci výkon v rôznych podmienkach. Pneumatika je odolná voči opotrebovaniu a poskytuje dlhú životnosť.

Výhody pneumatiky Fortune FSR-701: Vynikajúca priľnavosť na mokrom aj suchom zaisťuje bezpečnú a stabilnú jazdu v rôznych podmienkach. Odolná voči opotrebovaniu poskytuje dlhú životnosť a nízke prevádzkové náklady. Vysoká nosnosť zaručuje, že pneumatika bezpečne unesie zaťaženie vášho vozidla. Nízky valivý odpor znižuje spotrebu paliva a dopad na životné prostredie. Pneumatika Fortune FSR-701 je vhodná pre rôzne typy osobných automobilov a SUV, vrátane kompaktných, stredne veľkých a veľkých automobilov. Pneumatika je dostupná v rôznych rozmeroch, aby vyhovovala potrebám každého vozidla.

Pneumatika Fortune FSR-701 je vhodná voľba pre osobné automobily a SUV, ktoré potrebujú spoľahlivú a výkonnú pneumatiku. Pneumatika ponúka vynikajúcu priľnavosť, odolnosť voči opotrebovaniu a vysokú nosnosť. Pneumatika je tiež hospodárna a znižuje spotrebu paliva a dopad na životné prostredie.

Spoločnosť Fortune bola založená v roku 1991. Fortune vyrába širokú škálu pneumatík pre osobné, nákladné a poľnohospodárske vozidlá. Fortune exportuje svoje pneumatiky do viac ako 100 krajín sveta. Spoločnosť má zastúpenie v mnohých krajinách Európy, Ázie, Ameriky a Afriky. Fortune ponúka širokú škálu osobných pneumatík pre rôzne typy vozidiel. Medzi najpopulárnejšie produkty patria pneumatiky Fortune Family, Fortune EcoComfort a Fortune Performance. Pneumatiky Fortune Family sú určené na každodennú jazdu. Pneumatiky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a ponúkajú vynikajúci výkon v rôznych podmienkach. Pneumatiky sú odolné voči opotrebovaniu a poskytujú dlhú životnosť. Pneumatiky Fortune EcoComfort sú určené pre vodičov, ktorí hľadajú pneumatiky s nízkymi emisiami a nízkou spotrebou paliva. Pneumatiky sú vyrobené z moderných materiálov a využívajú najnovšie technológie. Pneumatiky Fortune Performance sú určené pre športové vozidlá a vozidlá s vysokým výkonom. Pneumatiky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a ponúkajú vynikajúcu priľnavosť a jazdné vlastnosti. Fortune ponúka aj širokú škálu nákladných pneumatík pre rôzne typy nákladných vozidiel. Medzi najpopulárnejšie produkty patria pneumatiky Fortune Truck, Fortune Off-Road a Fortune Industrial. Fortune je výrobca pneumatík so širokou škálou produktov pre osobné, nákladné a poľnohospodárske vozidlá.

Nový EÚ štítok

EU
Fortune
255/45 R19 104W
C
C
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
C
C
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru