Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
235
Profil
45
Priemer
R17
97Y
FR

Dlhú životnosť a vynikajúce jazdné vlastnosti sú dosiahnuté kombináciou modernej zmesi a dizajnu vzorky. Cestná pneumatika Bridgestone R 02 YCX poskytuje vysoký jazdný komfort a veľmi presné ovládanie motocykla. Stredové...
Viac informácií

Letné -43%
Eagle F1 Asymmetric 6

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -43%

Dlhú životnosť a vynikajúce jazdné vlastnosti sú dosiahnuté kombináciou modernej zmesi a dizajnu vzorky. Cestná pneumatika Bridgestone R 02 YCX poskytuje vysoký jazdný komfort a veľmi presné ovládanie motocykla. Stredové bloky zvyšujú trakciu a zároveň zaisťujú pokojnú jazdu pneumatík Bridgestone R 02 YCX na tvrdom povrchu. Unikátna zmes pneumatiky Bridgestone R 02 YCX dodáva excelentnú priľnavosť. Pneu ponúka skvelý brzdný výkon na mokrej aj suchej vozovke. Nízky valivý odpor pneumatiky Bridgestone R 02 YCX znižuje spotrebu paliva. Cestné pneumatiky Bridgestone spĺňajú najprísnejšie normy. Pneumatika Bridgestone R 02 YCX je navrhnutá pre dlhú životnosť a pohodlnejšiu jazdu a má navrhnutý behúň pre vynikajúcu priľnavosť. Cestné pneumatiky s prvotriednou stabilitou, silným záberom, krátkou brzdnou dráhou a vysokým kilometrovým výkonom. Pneu Bridgestone R 02 YCX má zosilnenú konštrukciu pre lepšiu odolnosť proti prerazeniu pneumatiky. Cestná pneumatika Bridgestone R 02 YCX poskytuje dobrý pomer medzi priľnavosťou a výdržou pneumatiky. Dezén pneumatiky Bridgestone R 02 YCX zaisťuje lepšiu trakciu, zlepšuje samočistenie a maximalizuje jazdný komfort. Precízne zatáčanie, moderný dezén, špeciálne usporiadanie drážok behúňa a vyvinutá kostra pneumatiky Bridgestone R 02 YCX prináša jedinečnú jazdnú stabilitu v priamom smere aj pri zatáčaní a výkon pri rýchlom prejazde zákrutou. Cestná pneumatika Bridgestone R 02 YCX zaisťuje vynikajúcu trakciu a kontrolu v zákrutách a rýchlych zmenách smeru. Presné riadenie, pokojná jazda a vynikajúce držanie stopy. Nízke opotrebenie pneumatík Bridgestone R 02 YCX predlžuje životnosť behúňa. Pokročilá gumová zmes poskytuje väčšiu odolnosť behúňa voči opotrebovaniu. Bridgestone R 02 YCX je spoľahlivá pneumatika ponúkajúca všetko, čo jazdec potrebuje, stabilná konštrukcia poskytuje presné ovládanie a tichú jazdu.

V rámci svojho regiónu prevádzkuje Bridgestone 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobný polygón. Bridgestone je najväčšia spoločnosť na svete na výrobu pneumatík a gumárenských produktov. Sídlo spoločnosti je v Prahe. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkom viac ako 18 200 zamestnancami. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v odvetví výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy.

Nový EÚ štítok

EU
Goodyear
235/45 R17 97Y
A
C
69 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru