Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Goodyear Eagle F1 Supersport

Rozmery
Šírka
275
Profil
35
Priemer
R21
103Y
FR

Pneumatika Goodyear Eagle F1 Supersport poskytuje vynikajúcu priľnavosť a ovládateľnosť na ceste. Dynamická ovládateľnosť za mokra so stabilným zatáčaním a vysokú presnosti riadenia, krátku brzdnú dráhou a veľmi dobrým pomerom...
Viac informácií

Letné -45%
Eagle F1 Supersport

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -45%

Pneumatika Goodyear Eagle F1 Supersport poskytuje vynikajúcu priľnavosť a ovládateľnosť na ceste. Dynamická ovládateľnosť za mokra so stabilným zatáčaním a vysokú presnosti riadenia, krátku brzdnú dráhou a veľmi dobrým pomerom cena / výkon. Kratšia brzdná dráha na suchých vozovkách. Mimoriadny výkon na suchu. Excelentný komfort a výborný brzdný výkon na mokrých vozovkách. Výrazne sa zlepšila spätná väzba pri zatáčaní, brzdení a upozornenie na blížiace sa šmyk. Vďaka inovatívnym technológiám a sofistikované zmesi zlepšuje jazdné výkon bez kompromisov na strane pohodlie a tichosti. Výnimočná priľnavosť a presnosť riadenia na suchom povrchu, na vozovke aj na pretekárskej trati.

Dokonalá konštrukcia bočnice zlepšuje manévrovateľnosť, bez toho by bol príliš znížený jazdný komfort. Mimoriadna priľnavosť na suchu. Vynikajúca presnosť riadenia. Zodpovedné smerové zmeny sú zaistené cez tuhé rebrá, zatiaľ čo masívne uzavretý dezén použitý na bokoch pneumatiky zaisťuje kontrolu pri prenose zaťaženia pri zmenách smeru jazdy. Dokonalá stabilita vo vysokých rýchlostiach. Pneumatiky využívajú inovatívne technológie a zmesi, ktoré umožňujú výrazné zlepšenie brzdných vlastností a zrýchlenie bez straty jazdného zážitku.

Goodyear je najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch. Okrem pneumatík značky Goodyear vyrába aj niekoľko ďalších renomovaných značiek, vrátane pneumatík Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Letné, zimné i celoročné osobné a úžitkové pneumatiky zn. GOODYEAR sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

Nový EÚ štítok

EU
Goodyear
275/35 R21 103Y
A
C
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru