Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Goodyear Eagle F1 Supersport R

Rozmery
Šírka
335
Profil
30
Priemer
R21
109Y
N0,FR

Pneumatika radu Goodyear Eagle F1 SuperSport patrí k tým najlepšie letným pneumatikám, ktoré značka Goodyear vyvinula a predáva. Výnimočná priľnavosť a presnosť riadenia na suchom povrchu, na vozovke aj na...
Viac informácií

Letné -46%
Eagle F1 Supersport R

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -46%

Pneumatika radu Goodyear Eagle F1 SuperSport patrí k tým najlepšie letným pneumatikám, ktoré značka Goodyear vyvinula a predáva. Výnimočná priľnavosť a presnosť riadenia na suchom povrchu, na vozovke aj na pretekárskej trati. Excelentný komfort a výborný brzdný výkon na mokrých vozovkách. Hodí sa na drahšie vozidlá vyšších tried, kde vodiči ocenia dobré jazdné vlastnosti aj optimálnu efektivitu prevádzky. Vďaka inovatívnym technológiám a sofistikované zmesi zlepšuje jazdné výkon bez kompromisov na strane pohodlie a tichosti. Na tieto letné pneumatiky sa môžete určite spoľahnúť. Mimoriadny výkon na suchu. Výrazne sa zlepšila spätná väzba pri zatáčaní, brzdení a upozornenie na blížiace sa šmyk.

Goodyear uvádza na trh nové pneumatiky Eagle F1 Supersport. Ide o novú radu troch pneumatík Supersport, Supersport R a Supersport RS. Pneumatiky využívajú inovatívne technológie a zmesi, ktoré umožňujú výrazné zlepšenie brzdných vlastností a zrýchlenie bez straty jazdného zážitku. Výrazne sa zlepšila spätná väzba pri zatáčaní, brzdení a upozornenie na blížiace sa šmyk. Eagle F1 Supersport poskytuje vynikajúcu priľnavosť a ovládateľnosť. Zodpovedné smerové zmeny sú zaistené cez tuhé rebrá, zatiaľ čo masívne uzavretý dezén použitý na bokoch pneumatiky zaisťuje kontrolu pri prenose zaťaženia pri zmenách smeru jazdy. Dokonalá konštrukcia bočnice ďalej zlepšuje manévrovateľnosť, bez toho by bol príliš znížený jazdný komfort. 25 veľkostí bude predstavené v období od februára do mája 2019 pre ráfiky v rozmedzí od 18 do 21 palcov, šírky 205 až 305 mm a profilu 45 až 30. Goodyear Eagle F1 Supersport je určený pre najvýkonnejšie vozidlá, ako sú Volkswagen Golf GTI, BMW M3 , Mercedes-AMG C63 či Porsche 911 Turbo

Goodyear je najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch. Okrem pneumatík značky Goodyear vyrába aj niekoľko ďalších renomovaných značiek, vrátane pneumatík Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Letné, zimné i celoročné osobné a úžitkové pneumatiky zn. GOODYEAR sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť: Letné, zimné i celoročné pneumatiky spoločnosti Goodyear boli za posledných 5 rokov testované nezávislými európskymi časopisy so zameraním na pneumatiky, a tie dosiahli skvelé výsledky. To preto, že technickí pracovníci spoločnosti Goodyear testujú každý nový dizajn pneumatiky s prihliadnutím na 50 výkonnostným kritériám. Tak zabezpečujeme, že každá pneumatika Goodyear umožní lepší zážitok z jazdy. Pneumatiky Goodyear, vyrobené pre dobrý pocit. Spoločnosť Goodyear často odvoláva na nezávislé testovacie orgány, časopisy a autokluby. Tie nezávisle testujú priemerne 15 hlavných výkonnostných kritérií.

Nový EÚ štítok

EU
Goodyear
335/30 R21 109Y
C
C
74 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru