Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Goodyear EfficientGrip Compact 2

Rozmery
Šírka
175
Profil
65
Priemer
R15
84H

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Compact 2, boli navrhnuté s cieľom optimalizácie úžitkových vlastností kompaktných osobných vozidiel, Goodyear pneumatikami Goodyear EfficientGrip Compact 2 obohacuje svoju ponuku v segmente pneumatík pre malé osobné...
Viac informácií

Letné -42%
EfficientGrip Compact 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -42%

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Compact 2, boli navrhnuté s cieľom optimalizácie úžitkových vlastností kompaktných osobných vozidiel, Goodyear pneumatikami Goodyear EfficientGrip Compact 2 obohacuje svoju ponuku v segmente pneumatík pre malé osobné vozidlá. Prémiové letné pneumatiky využíva 34% trhu kompaktných vozidiel, vďaka širokej škále dostupných rozmerov sú pneumatiky EfficientGrip Compact 2 určené pre viac ako 75% súčasného trhu kompaktných vozidiel. Technológia Goodyear Wet Grip zaisťuje optimálnu priľnavosť na mokrom povrchu vďaka veľkému počtu záberových hrán, ktoré rozptyľujú vodu na povrchu vozovky. Medzi nové zlepšenia pneumatík Goodyear EfficientGrip Compact 2 patrí technológia Dry Stability, ktorá maximalizuje kontaktnú plochu pneumatík a zlepšuje tak ich úžitkové vlastnosti vďaka zdokonaleniu dezénu v oblasti ramien. Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Compact 2 dopĺňajú rozsiahlu ponuku pneumatík značky Goodyear v rozmeroch 14″ a 15″. Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Compact 2 sú súčasťou oceňovanej rodiny pneumatík EfficientGrip, ktorá zahŕňa pneumatiky EfficientGrip Performance 2, EfficientGrip 2 SUV a EfficientGrip Cargo 2. Priečne drážky pneumatík Goodyear EfficientGrip Compact 2. Priečne drážky pneumatík Goodyear EfficientGrip Compact 2 Sonia Leneveu, riaditeľka marketingu osobných pneumatík značky Goodyear v Európe, uviedla: „Pneumatiky EfficientGrip Compact 2 prinášajú do nášho radu pneumatík pre kompaktné vozidlá vyššiu výkonnosť, je to pre celý automobilový priemysel stále veľmi významný segment trhu a vďaka novým pneumatikám pre neho aktuálne máme najlepšie produktový rad v celej našej histórii, oceňovaný rad pneumatík EfficientGrip spoločnosti Goodyear sa stále rozširuje a teraz pokrýva ešte väčší podiel automobilového trhu než kedykoľvek predtým.“

Do koncernu Goodyear patria aj značky pneu Dunlop, Sava, Fulda a Debica. Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť: pneumatiky spoločnosti Goodyear boli za posledných 5 rokov testované nezávislými európskymi časopismi so zameraním na pneumatiky, a tie dosiahli skvelé výsledky. Má teraz zastúpenie na šiestich kontinentoch s ročnými tržbami viac ako 15 miliárd dolárov. Letné, zimné aj celoročné osobné a úžitkové pneumatiky Goodyear sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Goodyear je platinovým partnerom FC Bayern Mníchov. Už v roku 1926 sa GoodYear stal najväčšou gumárenskou spoločnosťou na svete. Značka v minulosti vyrábala aj pneumatiky pre rôzne závodné vozidlá. Značkové Pneu Goodyear pre najvyššie bezpečnostné štandardy na cestách. Goodyear je najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch. Spoločnosť Goodyear Tire & Rubber Company vznikla už v roku 1898. Frank Seiberling pomenoval spoločnosť po Charlesovi Goodyearovi, ktorý vynašiel proces vulkanizácie. Okrem pneumatík značky Goodyear vyrába aj niekoľko ďalších renomovaných značiek, vrátane pneumatík Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Goodyear, svetový výrobca prémiových pneumatík a FC Bayern Mníchov a najúspešnejší tím nemeckej Bundesligy, od roku 2016 vstúpili do platinového partnerstva.

Nový EÚ štítok

EU
Goodyear
175/65 R15 84H
B
C
70 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru