Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • RunFlat

Goodyear Excellence

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
195
Profil
55
Priemer
R16
87V
Run Flat,*,FP

Jednou z hlavných požiadaviek zákazníkov na dobrú pneumatiku je spoľahlivý odvod vody za dažďa a bezpečnosť riadenia. Čím rýchlejšie sa auto rúti cestou, tým menšia je styčná plocha povrchu pneumatiky...
Viac informácií

Letné -11%
Excellence

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -11%

Jednou z hlavných požiadaviek zákazníkov na dobrú pneumatiku je spoľahlivý odvod vody za dažďa a bezpečnosť riadenia. Čím rýchlejšie sa auto rúti cestou, tým menšia je styčná plocha povrchu pneumatiky s povrchom vozovky. Voda, zadržujúci sa v kanálikoch vzorky, tomu v tomto prípade nijako neprospieva. Je nutné ju tiež odvádzať za účelom zníženia brzdnej dráhy, ktorá sa za dažďa rapídne predlžuje. Dezén pneumatiky Goodyear Excellence so svojou patentovanou technológiou toto spĺňa dokonale. Systém širokých a hlbokých drážok odvádza veľké objemy a navyše vďaka asymetrickému dezénu ani nie je nutné dodržiavať správnosť strany vozy pri montáži pneu

EÚ štítok

EU
B
E
67 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru