Vážení zákazníci, vplyvom sezónneho vyťaženia u našich dopravcov, môže dôjsť k oneskoreniu doručenia Vašej objednávky. Prosíme Vás o zhovievavosť a pochopenie. Ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame
    Prémiová kvalita

Hankook K 127E Ventus S1 evo3 ev

Rozmery
Šírka
235
Profil
60
Priemer
R18
103T

Výrobca pneumatík Hankook bude pre Porsche Taycan dodávať svoje pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre potreby elektromobilov. Vzorka behúňa pneumatiky Hankook K 129...
Viac informácií

Letné -46%
K 127E Ventus S1 evo3 ev

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -46%

Výrobca pneumatík Hankook bude pre Porsche Taycan dodávať svoje pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre potreby elektromobilov. Vzorka behúňa pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z upravený pre vozidlo Porsche tak, aby sa znížil najmä hluk pneumatík, ktorý by mohol byť v interiéri nepríjemný, zvlášť kvôli absencii hluku motora, o približne 3 decibely. Pneumatiky Hankook Ventus S1 evo 3 ev skrývajú mnoho technických vylepšení, ktoré optimalizujú výkon elektronicky poháňaných športových vozidiel na ceste. Pre inžinierov, ktorí sa zaoberajú originálnym vybavením, takýto projekt predstavuje výnimočnú výzvu - riešenie konfliktu cieľov pre optimalizáciu rôznych výkonnostných kritérií v elektromobilu, ako je tento vysoko výkonný športový automobil, si vyžaduje najvyššiu úroveň odbornosti a najnovšie technológie.

Aby mohli byť splnené špecifické požiadavky elektromobilu ako je Porsche Taycan, vynašli vývojári spoločnosti Hankook optimálne vyvážený proces vulkanizácie zmesi pneumatík Hankook K 129 Ventus S1 evo Z, ktorý zaisťuje správnu rovnováhu medzi teplotou, časovým výdajom a tlakom. Výsledkom je o 30% vyššia trvanlivosť pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z v porovnaní so štandardnou zložkou behúňa pneumatiky. Poskytovanie originálneho vybavenia pre športové prémiová vozidlá sa už v spoločnosti Hankook stalo tradíciou. Výsledkom práce inžinierov je skvelá pripravenosť našich produktov na nové požiadavky v oblasti športových elektromobilov, čo je veľkou výhodou. Odolnosť proti oderu pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z sa oproti bežnému modelu zlepšila o 5% a valivý odpor sa celkovo zlepšil o 13% .. Pre splnenie náročných požiadaviek na vysoký výkon elektrických športových vozidiel má pneumatika Hankook K 129 Ventus S1 evo Z zosilnenú pätku s tzv technológiou balenia pätky a vysokú bočnú tuhosť pre presné ovládanie i pri vysokých rýchlostiach. Pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z pre prvovýrobu elektromobilu Porsche Taycan.

Spoločnosť Hankook Tire zahájila produkciu už v roku 1941 a časom sa dostali na pozíciu najväčšieho výrobcu na tomto ázijskom polostrove. Kórejskej pneumatiky Hankook patrí do strednej cenovej kategórie avšak pýši sa svojou kvalitou. Hankook ponúka kvalitné pneumatiky so silným brzdným výkonom, hladkú manipuláciou, vysokou bezpečnosťou a dokonalým jazdným komfortom. Firma Hankook bola založená v roku 1941 ako prvá manufaktúra pneumatík v Kórei. Teraz má výskumné a vývojové centrá v Kórei, USA, Nemecku, Číne a Japonsku. Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne. V roku 1979 bola postavená "Daejeon Plant", svetovo najväčšia továreň na výrobu pneumatík. Cieľom Hankook je poskytnúť bezpečný, príjemný a pohodlný jazdný zážitok. Výrobky sú ekologicky šetrné a zabezpečujú maximálny zážitok z jazdy. Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Do roku 2003 spadá pod vedenie koncernu Michelin, s ktorého pomocou sa presadili svojou kvalitou aj na svetovom trhu. Firma sa ďalej rozširovala do sveta a v roku 2003 vytvorila strategickú alianciu s firmou Michelin. U nákladných pneumatík užívatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie pre zvýšenie zákazníckej spokojnosti.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
235/60 R18 103T
B
A
69 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
A
69 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru