Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
  • Prémiová kvalita

Hankook K 129 Ventus S1 evo Z

Rozmery
Šírka
255
Profil
40
Priemer
R20
101Y
FR

Pneumatika Hankook K 129 Ventus S1 evo Z je vybavená niekoľkými funkčnými prvkami, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy aj v menej priaznivých podmienkach. Výrobca docielil rozšírením plochy asymetrického dezénu...
Viac informácií

Letné -44%
K 129 Ventus S1 evo Z

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -44%

Pneumatika Hankook K 129 Ventus S1 evo Z je vybavená niekoľkými funkčnými prvkami, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy aj v menej priaznivých podmienkach. Výrobca docielil rozšírením plochy asymetrického dezénu a špeciálnym zložením gumového kompozitu s prímesou siliky, oveľa väčšiu priľnavosť a pružnosť pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z pri jazde. Jedným z hlavných cieľov vývoja pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z bol komfort jazdy, ale pneumatika dokáže osloviť aj vodiča prahnúci po športovejším spôsobu jazdy. Dokonalá rovnováha medzi jazdnými vlastnosťami pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z a bezpečnosťou. Tuhá, ale zároveň ľahká kostra kombinovaná s vysoko priľnavou zmesou obohatenú o prímes siliky, zaručí dobré vlastnosti pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z i na mokrej vozovke. Asymetrický vzor a pevné vonkajšie rameno blok, maximalizácia tuhosti v zákrutách. Pneumatika Hankook K 129 Ventus S1 evo Z s vylepšenými vlastnosťami, ktoré držia krok s vývojom automobilov.

Drážky pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z, vďaka svojmu tvaru, dokážu zefektívniť akceleráciu a zároveň skrátiť brzdnú dráhu. Nová športová pneumatika Hankook K 129 Ventus S1 evo Z kórejského výrobcu s asymetrickým dizajnom behúňa, ktorý ponúka rozširujúce bočné drážky, mohutný dezénový blok a široké drážky na odvod vody. Rozširuje sa bočné drážka pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z na ramene pre odvod vody a tuhosť bloku behúňa pre zníženie hluku. Vystužené sú širokým oceľovým plátom obklopeným kompozitom s ľahkými vláknami z umelého hodvábu, konštrukcia pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z je podporená už v samotnej špeciálne spevnené pätke. Na rozdiel od bežného behúňa zvýšenie životnosti pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z a stability riadenia. Vzorka môže mať 3 alebo 4 drážky, maximalizuje bočné tuhosť a zlepšuje priľnavosť pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z za všetkých letných podmienok. Optimalizácia tvaru bočnej drážky s ohľadom na Poissonova efekt za podmienok zaťaženia pneumatiky Hankook K 129 Ventus S1 evo Z.

Spoločnosť Hankook Tire zahájila produkciu už v roku 1941 a časom sa dostali na pozíciu najväčšieho výrobcu na tomto ázijskom polostrove. Kórejskej pneumatiky Hankook patrí do strednej cenovej kategórie avšak pýši sa svojou kvalitou. Hankook ponúka kvalitné pneumatiky so silným brzdným výkonom, hladkú manipuláciou, vysokou bezpečnosťou a dokonalým jazdným komfortom. Firma Hankook bola založená v roku 1941 ako prvá manufaktúra pneumatík v Kórei. Teraz má výskumné a vývojové centrá v Kórei, USA, Nemecku, Číne a Japonsku. Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne. V roku 1979 bola postavená "Daejeon Plant", svetovo najväčšia továreň na výrobu pneumatík. Cieľom Hankook je poskytnúť bezpečný, príjemný a pohodlný jazdný zážitok. Výrobky sú ekologicky šetrné a zabezpečujú maximálny zážitok z jazdy. Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Do roku 2003 spadá pod vedenie koncernu Michelin, s ktorého pomocou sa presadili svojou kvalitou aj na svetovom trhu. Firma sa ďalej rozširovala do sveta a v roku 2003 vytvorila strategickú alianciu s firmou Michelin. U nákladných pneumatík užívatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie pre zvýšenie zákazníckej spokojnosti.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
255/40 R20 101Y
A
C
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru