Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
  • Odporúčame

Michelin Pilot Sport 3

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
205
Profil
45
Priemer
R16
87W

Výnimočná priľnavosť pneumatiky Michelin Pilot Sport 3 na suchom povrchu a efektívnejšie brzdenie na mokrom povrchu. Nová zmes gumy s elastomérmi a silikou je zodpovedná za vynikajúcu priľnavosť pneumatiky Michelin...
Viac informácií

Letné -32%
Pilot Sport 3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -32%

Výnimočná priľnavosť pneumatiky Michelin Pilot Sport 3 na suchom povrchu a efektívnejšie brzdenie na mokrom povrchu. Nová zmes gumy s elastomérmi a silikou je zodpovedná za vynikajúcu priľnavosť pneumatiky Michelin Pilot Sport 3 na mokre a výnimočné brzdné vlastnosti. Pneumatika Michelin Pilot Sport 3 je fantastickou kombináciou výkonu a bezpečnosti. Vonkajšia strana: nový hybridný elastomer pre priľnavosť na suchom povrchu, Vnútorná strana: nová zmes tvorená špeciálnymi "" funkčnými elastomérmi "" a silikou pre výnimočnú priľnavosť a brzdné vlastnosti na mokrom povrchu .. Pneumatiky Michelin Pilot Sport 3 sa pýši výnimočnou kontrolou nad vozidlom a presnými reakciami na pokyny riadenia a vysokou mierou bezpečnosti na mokrom povrchu. Vynikajúca reakcieschopnosť - Vysoko reaktívna dezén pneumatiky Michelin Pilot Sport 3 sa nepretržite prispôsobuje vozovke a zaručuje tak optimálnu stopu na vozovke. Technológia binárne zmesi gumy: v behúňa sú použité dva rôzne elastoméry.

Prémiový dizajn a ochrana ráfika - prémiový dizajn so zamatovým efektom na vonkajšej bočnici. Vysoký kilometrový nájazd a životnosť pneumatiky Michelin Pilot Sport 3 typický pre Michelin pneu. Jedinečný výrobný proces - Vysoko precízne výrobný postup a jedinečné know-how v spojení s dokonalou prácou odborníkov Michelin. Široké a hlboké pozdĺžne drážky odvádzajú vodu z pneumatiky a zabraňujú aquaplanningu. Dynamic Response technológie, hybridný aramidová-nylonový pás prenáša okamžite a presne pokyny riadenia na ceste. Letná pneumatika Michelin Pilot Sport 3 je určená pre športovú jazdu s vozy najvyššej triedy ako napr Porsche, BMW atď. Mimoriadna kontrola nad riadením - Technológia dynamickej odozvy: hybridný Aramid-nylonový pás zaisťuje optimálny prenos pokynov riadenie na ceste. Dezén vychádza zo skúseností získaných v automobilových pretekoch Formula E, WRC, a nepretržite sa prispôsobuje vozovke, a tým vytvára optimálne stopu.

V roku 1946 vynašiel Michelin typ "radiálne pneumatiky" určenú pôvodne pre firmu Citroen. V priebehu rokov sa pod gumárenský koncern Michelin zaradili značky ako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzko spätá s výrobou pneumatík. Pneumatiky so značkou Michelin používajú osobné autá, nákladné automobily, motocykle, stroje pre zemné práce, autobusy, podzemnú dráhu i lietadlá. Pneumatiky Michelin sú známe častými inováciami a vylepšeniami, niektoré typy pneu patrí k absolútnej špičke vo svojej triede. Spoločnosť Michelin vyrába pneumatiky k najrôznejším vozidlám, od bicyklov až po kozmické lode. Gastronomický sprievodca Michelin patrí k najznámejším sprievodcom vôbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvom: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) bola založená roku 1888 bratmi Edouard a André Michelin a roku 1891 vypustila do sveta prvú pneumatiku. V začiatkoch vyrábala firma pneu pre cyklistická kolesá, dnes značka dosiahla na celosvetovom trhu vynikajúce 18% podiel. Znalci vedia, že firma Michelin vydáva pre cestovateľov tiež mapy, turistické sprievodca, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlhou tradíciou.

Nový EÚ štítok

EU
Michelin
205/45 R16 87W
A
D
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
A
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru