Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
  • Odporúčame

Michelin Pilot Sport 5

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
235
Profil
40
Priemer
R19
96Y
FR

Piata generácia športovej pneumatiky Pilot Sport sa vyznačuje dvojitým dezénom inšpirovaným skúsenosťami z motoršportu - vnútorná strana so širokými drážkami a vysokým pomerom prerezaných plôch. Technológia premenlivej kontaktnej plochy Variable...
Viac informácií

Letné -33%
Pilot Sport 5

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -33%

Piata generácia športovej pneumatiky Pilot Sport sa vyznačuje dvojitým dezénom inšpirovaným skúsenosťami z motoršportu - vnútorná strana so širokými drážkami a vysokým pomerom prerezaných plôch. Technológia premenlivej kontaktnej plochy Variable Contact Patch 3 rovnomerne rozkladá tlak v mieste kontaktnej plochy pri zatáčaní pre väčšiu priľnavosť, kontrolu nad riadením a dlhšiu životnosť. Podľa výrobcu je pneumatika Michelin Pilot Sport 5 najlepšie fungujúcou letnou pneumatikou medzi svojimi hlavnými konkurentmi z hľadiska životnosti pre športovú kategóriu, ponúka presnosť a výnimočnú reaktivitu v zákrutách vďaka technológii Dynamic Response, ktorá sa už osvedčila v motoršporte. Technológia MaxTouch Contruction zaisťuje maximálny kontakt s vozovkou a rovnomerné rozloženie síl pri akcelerácii, brzdení a zatáčaní, tým sa predlžuje životnosť behúňa bez akýchkoľvek výkonnostných kompromisov. Pneumatika Michelin Pilot Sport 5 bude dostupná v 50 rozmeroch od 17 do 21 palcov. Hybridná aramidová a nylonová vrstva tvorí pás okolo celej konštrukcie pneumatík Michelin Pilot Sport 5, ktorý zaručuje optimálny prenos pokynov vodiča a ďalej zvyšuje potešenie z jazdy a ponúka maximálnu kontrolu vďaka mimoriadne dobrej priľnavosti a brzdnému výkonu na suchu aj na mokrom povrchu. Technológia Dual Sport Tread Design umožňuje optimalizáciu behúňa pneumatiky Michelin Pilot Sport 5, pričom väčší výkon na mokre zaisťuje vnútornú časť behúňa a na suchu vonkajšie bloky behúňa. Široké pozdĺžne drážky pneumatík Michelin Pilot Sport 5 odvádzajú vodu do širokých priečnych kanálikov navrhnutých tak, aby odviedli vodu preč.

Športová Michelin Pilot Sport 5 určená pre milovníkov športových vozidiel a vysoko výkonných sedanov je navrhnutá tak, aby ponúkala jedinečnú kombináciu športového výkonu a dlhej životnosti. Letná pneumatika Michelin Pilot Sport 5 bola navrhnutá tak, aby vylepšila aj vzhľad vozidla vďaka sýto čiernemu zamatovému vzhľadu, vďaka tomu sa stala v roku 2021 víťazom súťaže "Contemporary Good Design Award" organizovanej organizáciou Red Dot Award. Nástupca pneumatiky Michelin Pilot Sport 4, ktorá získala množstvo ocenení. Zmes gumy pneumatík Michelin Pilot Sport 5 obsahuje funkčné elastoméry, vďaka ktorým pneumatika priľne k vozovke mnohonásobne väčším množstvom priľnavých prvkov v štruktúre behúňa. Hybridný aramidovo-nylonový pás, dedičstvo z motoristického športu, zaisťuje optimálny prenos pokynov riadenia na vozovku z pneumatiky.

V roku 1946 vynašiel Michelin typ „radiálnej pneumatiky“ určenú pôvodne pre firmu Citroen. V priebehu rokov sa pod gumárenský koncern Michelin zaradili značky ako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzko spätá s výrobou pneumatík. Pneumatiky so značkou Michelin používajú osobné vozidlá, nákladné automobily, motocykle, stroje na zemné práce, autobusy, podzemnú dráhu aj lietadlá. Pneumatiky Michelin sú známe častými inováciami a vylepšeniami, niektoré typy pneu patria k absolútnej špičke vo svojej triede. Spoločnosť Michelin vyrába pneu k najrôznejším vozidlám, od bicyklov až po kozmické lode. Gastronomický sprievodca Michelin patrí k najznámejším sprievodcom vôbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvom: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) bola založená roku 1888 bratmi Édouardom a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do sveta prvú pneumatiku. V začiatkoch vyrábala firma pneu pre cyklistické bicykle, dnes značka dosiahla na celosvetovom trhu vynikajúci 18% podiel. Znalci vedia, že firma Michelin vydáva pre cestovateľov aj mapy, turistických sprievodcov, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlhou tradíciou.

Nový EÚ štítok

EU
Michelin
235/40 R19 96Y
A
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru