Vážení zákazníci, vplyvom sezónneho vyťaženia u našich dopravcov, môže dôjsť k oneskoreniu doručenia Vašej objednávky. Prosíme Vás o zhovievavosť a pochopenie. Ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Michelin Pilot Sport S 5

Rozmery
Šírka
325
Profil
30
Priemer
R21
108Y
AML,FR,Acoustic

Piata generácia športovej pneumatiky Pilot Sport sa vyznačuje dvojitým dezénom inšpirovaným skúsenosťami z motoršportu - vnútorná strana so širokými drážkami a vysokým pomerom prerezaných plôch. Technológia premenlivej kontaktnej plochy Variable...
Viac informácií

Letné -34%
Pilot Sport S 5

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -34%

Piata generácia športovej pneumatiky Pilot Sport sa vyznačuje dvojitým dezénom inšpirovaným skúsenosťami z motoršportu - vnútorná strana so širokými drážkami a vysokým pomerom prerezaných plôch. Technológia premenlivej kontaktnej plochy Variable Contact Patch 3 rovnomerne rozkladá tlak v mieste kontaktnej plochy pri zatáčaní pre väčšiu priľnavosť, kontrolu nad riadením a dlhšiu životnosť. Podľa výrobcu je pneumatika Michelin Pilot Sport 5 najlepšie fungujúcou letnou pneumatikou medzi svojimi hlavnými konkurentmi z hľadiska životnosti pre športovú kategóriu, ponúka presnosť a výnimočnú reaktivitu v zákrutách vďaka technológii Dynamic Response, ktorá sa už osvedčila v motoršporte. Technológia MaxTouch Contruction zaisťuje maximálny kontakt s vozovkou a rovnomerné rozloženie síl pri akcelerácii, brzdení a zatáčaní, tým sa predlžuje životnosť behúňa bez akýchkoľvek výkonnostných kompromisov. Pneumatika Michelin Pilot Sport 5 bude dostupná v 50 rozmeroch od 17 do 21 palcov. Hybridná aramidová a nylonová vrstva tvorí pás okolo celej konštrukcie pneumatík Michelin Pilot Sport 5, ktorý zaručuje optimálny prenos pokynov vodiča a ďalej zvyšuje potešenie z jazdy a ponúka maximálnu kontrolu vďaka mimoriadne dobrej priľnavosti a brzdnému výkonu na suchu aj na mokrom povrchu. Technológia Dual Sport Tread Design umožňuje optimalizáciu behúňa pneumatiky Michelin Pilot Sport 5, pričom väčší výkon na mokre zaisťuje vnútornú časť behúňa a na suchu vonkajšie bloky behúňa. Široké pozdĺžne drážky pneumatík Michelin Pilot Sport 5 odvádzajú vodu do širokých priečnych kanálikov navrhnutých tak, aby odviedli vodu preč.

Športová Michelin Pilot Sport 5 určená pre milovníkov športových vozidiel a vysoko výkonných sedanov je navrhnutá tak, aby ponúkala jedinečnú kombináciu športového výkonu a dlhej životnosti. Letná pneumatika Michelin Pilot Sport 5 bola navrhnutá tak, aby vylepšila aj vzhľad vozidla vďaka sýto čiernemu zamatovému vzhľadu, vďaka tomu sa stala v roku 2021 víťazom súťaže "Contemporary Good Design Award" organizovanej organizáciou Red Dot Award. Nástupca pneumatiky Michelin Pilot Sport 4, ktorá získala množstvo ocenení. Zmes gumy pneumatík Michelin Pilot Sport 5 obsahuje funkčné elastoméry, vďaka ktorým pneumatika priľne k vozovke mnohonásobne väčším množstvom priľnavých prvkov v štruktúre behúňa. Hybridný aramidovo-nylonový pás, dedičstvo z motoristického športu, zaisťuje optimálny prenos pokynov riadenia na vozovku z pneumatiky.

V roku 1946 vynašiel Michelin typ „radiálnej pneumatiky“ určenú pôvodne pre firmu Citroen. V priebehu rokov sa pod gumárenský koncern Michelin zaradili značky ako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzko spätá s výrobou pneumatík. Pneumatiky so značkou Michelin používajú osobné vozidlá, nákladné automobily, motocykle, stroje na zemné práce, autobusy, podzemnú dráhu aj lietadlá. Pneumatiky Michelin sú známe častými inováciami a vylepšeniami, niektoré typy pneu patria k absolútnej špičke vo svojej triede. Spoločnosť Michelin vyrába pneu k najrôznejším vozidlám, od bicyklov až po kozmické lode. Gastronomický sprievodca Michelin patrí k najznámejším sprievodcom vôbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvom: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) bola založená roku 1888 bratmi Édouardom a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do sveta prvú pneumatiku. V začiatkoch vyrábala firma pneu pre cyklistické bicykle, dnes značka dosiahla na celosvetovom trhu vynikajúci 18% podiel. Znalci vedia, že firma Michelin vydáva pre cestovateľov aj mapy, turistických sprievodcov, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlhou tradíciou.

Nahoru