Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

Nexen N*blue HD Plus

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
155
Profil
70
Priemer
R13
75T

Rad Nblue sa zameriava hlavne na nízky valivý odpor, tým zníženie spotreby paliva, ďalej vysoký komfort a väčšiu bezpečnosť na mokre. Pneumatiky majú vďaka svojmu unikátnemu dizajnu behúňa kratšiu brzdnú...
Viac informácií

Letné -8%
N*blue HD Plus

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -8%

Rad Nblue sa zameriava hlavne na nízky valivý odpor, tým zníženie spotreby paliva, ďalej vysoký komfort a väčšiu bezpečnosť na mokre. Pneumatiky majú vďaka svojmu unikátnemu dizajnu behúňa kratšiu brzdnú dráhu a zlepšenú akceleráciu v rôznych podmienkach. Dokonalý handling a krátka brzdná dráha na mokrom povrchu. Moderné zlúčeniny s vysokým obsahom siliky zaisťujú dlhý kilometrový výkon a nízku hlučnosť. Pneumatika Nexen N Blue HD Plus vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Vďaka technológiám použitým pri jej výrobe je pneumatika tichá. Pneumatiky Nexen N Blue HD Plus majú spevnené ramenné bloky, ktoré sú podstatné počas zatáčania. Pneumatiky Nexen N Blue HD Plus skvele priľnú k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Najdôležitejšie charakteristiky dynamickej jazdy - brzdenie a ovládanie, sú navyše podporené špeciálnym asymetrickým dezénom, ktorý nielen rýchlo čistí stopu, ale zároveň optimalizuje rozloženie tlaku a tuhosti bez ohľadu na rýchlosť, tým nedochádza k deformácii povrchu, ale naopak k zachovaniu parametrov bezpečnosti a trvanlivosti. Pneumatika Nexen N Blue HD Plus uspokojí aj vysoko náročných jazdcov so športovými požiadavkami. Vynikajúci handling a krátka brzdná dráha pneumatiky Nexen N Blue HD Plus sú dosiahnuté vďaka využitiu jedinečnej živice v behúňa, ktorá zvyšuje trakciu lamiel. Pneumatiky Nexen N Blue HD Plus majú veľké množstvo drážok v blokoch svojho dezénu. Mohutná kostra s pevným stredovým blokom pre zabezpečenie stability súčasne poskytuje vylepšenú odozvu manévrovanie, zatiaľ čo široké vonkajšie bloky udrží stopu aj pri predbiehaní vo vysokých rýchlostiach a na mokrých povrchoch. Lepšia handling a priľnavosť na dláždených komunikáciách, dlhá životnosť, zlepšená ochrana voči aquaplaningu. Asymetrický profil a optimalizovaná stopa pneumatík Nexen N Blue HD Plus zaisťujú vynikajúcu kontrolu nad jazdou a spoľahlivú odozvu riadenia.

Pneumatika Nexen N Blue HD Plus vyniká v priľnavosti, ovládateľnosti, komfortu a brzdenie na suchej i mokrej vozovke. Konštrukcia pneumatiky Nexen N Blue HD Plus zaručuje odolnosť a spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Využitím vysoko kvalitných materiálov kombinuje pneumatika Nexen N Blue HD Plus pohodlie a bezpečnosť s klasickým štýlom, výsledkom je pneumatika vyrobená z high-tech materiálov. Výhody pneumatiky Nexen N Blue HD Plus: pevný stredový blok - vylepšená odozva riadenia a posilnenie stability, vylepšené jazdné a brzdné vlastnosti za mokra, pevný stredový blok pre vysokú stabilitu a manévrovanie, pravidelné rozloženie tlaku a tuhosti bez ohľadu na rýchlosť pre zachovanie parametrov a trvanlivosti , vylepšená citlivosť aj spätná väzba. Hustý lamelový systém zaisťuje maximálnu priľnavosť, krátku brzdnú dráhu a mimoriadny záber. Pneumatiky Nexen N Blue HD Plus disponujú pevnou kordovú vrstvou a silnými nárazníky pneumatiky. Dizajn a asymetrický dezén pneumatík Nexen N Blue HD Plus dodávajú jedinečný vzhľad. Pneumatiky Nexen N Blue HD Plus ponúka skvelú priľnavosť a atraktívny dizajn.

Nexen Tire Corporation je jedným kórejských producentov pneumatík. Spoločnosť bola založená v roku 1942. Pneumatiky patrí do budgetového segmentu, kde je primárnym kritériom cena a sú určené pre nižšie a strednú triedu vozidiel. Pneumatiky Nexen patrí do skupiny lacnejších, ale napriek tomu kvalitných letných pneumatík, kde ekonomika prevádzky hrá významnú úlohu. Výrobca Nexen tak vychádza v ústrety majiteľom vozňov nižších tried, ktorí využívajú svoje vozidlo pre bežné jazdenie. Aj napriek tomu sú zachované všetky nároky na bezpečnosť prevádzky.

EÚ štítok

EU
B
E
68 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru