Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Pirelli Powergy

Rozmery
Šírka
255
Profil
45
Priemer
R19
104Y

Pirelli Powergy je nová letná pneumatika od Pirelli pre osobné vozidlá a SUV. Je to inteligentná voľba pre vodičov, ktorí hľadajú bezpečnosť a ekologický výkon s nízkym dopadom na životné...
Viac informácií

Letné -55%
Powergy

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -55%

Pirelli Powergy je nová letná pneumatika od Pirelli pre osobné vozidlá a SUV. Je to inteligentná voľba pre vodičov, ktorí hľadajú bezpečnosť a ekologický výkon s nízkym dopadom na životné prostredie. S vysokou úrovňou priľnavosti na mokre (hodnotenie EU štítku Wet Grip A na celej škále) a brzdením pomáha pneumatika Powergy poskytovať presné ovládanie vo všetkých podmienkach na ceste a znižuje riziko vodnatenia. Vďaka nízkemu valivému odporu zaisťuje aj nízku spotrebu paliva a vysokú úroveň komfortu.

Pirelli Powergy je pneumatika navrhnutá s dôrazom na bezpečnosť a ekologický prístup. Je vybavená technológiami, ktoré poskytujú vynikajúcu priľnavosť na mokrom povrchu a brzdný výkon, čo zaisťuje precízne ovládanie vozidla za všetkých poveternostných podmienok a minimalizuje riziko akvaplaningu. Táto pneumatika je tiež šetrná k životnému prostrediu vďaka nízkemu valivému odporu, čo vedie k úsporám paliva. Pirelli Powergy je inteligentnou voľbou pre vodičov, ktorí si cenia bezpečnosť, životné prostredie a komfort pri jazde.

Distribúcia pneumatík Pirelli zahŕňa 160 krajín a sieť takmer 10000 distribútorov. Spoločnosť Pirelli sa skladá z 25 tovární po celom svete. V Miláne je najdôležitejšie výskumné a vývojové stredisko, ktoré riadi ostatné továrne v rôznych krajinách. Vďaka technologickému zameraniu sa spoločnosť Pirelli zjednotila s poprednými výrobcami automobilov a motocyklov, vďaka tomuto spojeniu vzišlo veľké množstvo homologácií pre modely luxusných automobilových firiem. Pirelli sa predovšetkým sústredí na vývoj športových a výkoných pneumatík. V súčasnej dobe je piatym najväčším svetovým producentom na trhu pneumatík. Vyniká v smere technologických a výskumných schopnostiach a profesionálnych zručnostiach zamestnancov. Spoločnosť Pirelli je obrovský medzinárodný podnik s dlhoročnou tradíciou, ktorá siaha ďaleko do minulého storočia.

Nový EÚ štítok

EU
Pirelli
255/45 R19 104Y
A
B
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru