Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Sava Intensa HP2

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
185
Profil
65
Priemer
R15
88H

Spoľahlivé pneumatiky Sava Intensa zaručujú maximálne bezpečie a komfort na rôznom type povrchu. Vynikajúci high-performance pneumatiky, určené pre športové a dynamickú jazdu. Systém drážok a lamiel pneumatiky Sava Intensa HP2...
Viac informácií

Letné -36%
Intensa HP2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -36%

Spoľahlivé pneumatiky Sava Intensa zaručujú maximálne bezpečie a komfort na rôznom type povrchu. Vynikajúci high-performance pneumatiky, určené pre športové a dynamickú jazdu. Systém drážok a lamiel pneumatiky Sava Intensa HP2 dokáže spoľahlivo odvádzať vodu spod pneumatiky a zároveň poskytuje dostatok informácií o jazde späť do riadenia. Prostriedky vám ušetrí nielen nízky valivý odpor, ale aj cena pneumatiky Sava Intensa HP2. Vďaka pokrokovým lamelám pneumatika Sava Intensa HP2 dobre drží stopu a zaisťuje dobrú manévrovateľnosť.

Jedinečný vzhľad dezénu pneumatiky a jeho konštrukcia poskytujú naozajstný zážitok s každej jazdy. Letná pneumatika Sava Intensa HP2 vyhovie všetkým vodičom, pre ktorých je dôležitý jazdný komfort, ovládateľnosť a istý grip. Pneumatika Sava Intensa HP2 bola preverená v nezávislých testoch a komisári potvrdili jej kvality. Pre pneumatiku je dôležitá priľnavosť, ovládateľnosť a spoľahlivý odvod vody vo chvíli, keď zaprší, dezén pneumatiky Sava Intensa HP2 od spoločnosti Sava tomu všetkému vyhovuje.

Pneumatiky Sava Intensa HP2 majú optimálny záber, výnimočné ovládanie a skvelú bočnú stabilitu, ktorá umožňuje naozajstnú komfortnú a bezpečnú jazdu pre celú vašu rodinu. Pneumatika Sava Intensa HP2 sa vyznačuje výbornými jazdnými vlastnosťami na mokrej vozovke a znížením brzdnej dráhy. K ďalším výhodám pneumatiky Sava Intensa HP2 patrí zloženie zmesi, ktoré Sava pravidelne inovuje, či už ide o podiel olejov, siliky alebo ďalších látok, ktoré zvyšujú priľnavosť pneumatík Sava Intensa HP2 a zároveň posúvajú správanie na mokrom povrchu na bezpečnejšie úroveň.

Nový EÚ štítok

EU
Sava
185/65 R15 88H
C
D
70 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
C
E
69 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru