Vážení zákazníci. Z kapacitných dôvodov nie sme schopní vybavovať všetky telefonáty. Prosíme o trpezlivosť.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Bridgestone D Sport

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
98H

Vďaka nízkemu valivému odporu pneumatík Bridgestone D Sport dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Zvládnite bravúrne svoju cestu, prebuďte svoje zmysly. Najlepší brzdenie za sucha. Športový...
Viac informácií

Letné -45%
D Sport

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -45%

Vďaka nízkemu valivému odporu pneumatík Bridgestone D Sport dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Zvládnite bravúrne svoju cestu, prebuďte svoje zmysly. Najlepší brzdenie za sucha. Športový profil pneumatiky Bridgestone D Sport zaručuje stabilitu a inovatívne zloženie behúňa zvyšuje priľnavosť zaisťujúca mimoriadny brzdný výkon. Pneumatika Bridgestone D Sport vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Vhodné pre osobné vozidlá a SUV. Vynikajúca výkonnosť za mokra. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Najvyššia stabilita pri zatáčaní aj jazde na rovnom úseku. Asymetrický profil dezénu, nová výstuž a optimalizovaná kostra maximalizujú stabilitu, umožňujú plne kontrolovanej a presné prechádzanie zákrut a ponúkajú lepšiu odozvu riadenia. Optimalizované zloženie behúňovej zmesi pneumatík Bridgestone D Sport prispieva k výnimočnej priľnavosti za mokra. Rozloženie rebier a medzier na profile behúňa odvádza vodu rýchlejšie a spolieha sa na tuhé 3D lamely profilu pneumatiky Bridgestone D Sport, ktoré podporujú zatáčanie a brzdnú silu. Bridgestone D Sport je vysoko výkonná pneumatika, ktorá vám umožní naplno maximalizovať potenciál vášho vozidla a pokračovať v jazde s plnou kontrolou.

V rámci svojho regiónu prevádzkuje Bridgestone 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobné polygón. Bridgestone je najväčšia spoločnosť na svete pre výrobu pneumatík a gumárenských produktov. Sídlo spoločnosti je v Prahe. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkovo viac ako 18 200 zamestnancami. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v sektore výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy.

EÚ štítok

EU
B
B
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru