Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Bridgestone D Sport

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
98H

Pneumatiky Bridgestone D-Sport sú prvotriedne pneumatiky vhodné pre vysoko výkonné vozidlá SUV a luxusné vozidlá 4x4. Pneumatiky Bridgestone D-Sport zaisťujú fantastickú stabilitu a ovládateľnosť. To je spojené s výnimočnými úrovňami...
Viac informácií

Letné -44%
D Sport

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -44%

Pneumatiky Bridgestone D-Sport sú prvotriedne pneumatiky vhodné pre vysoko výkonné vozidlá SUV a luxusné vozidlá 4x4. Pneumatiky Bridgestone D-Sport zaisťujú fantastickú stabilitu a ovládateľnosť. To je spojené s výnimočnými úrovňami bezpečnosti na suchom i mokrom povrchu vozovky.

Vynikajúca priľnavosť: Pneumatiky Bridgestone D-Sport obsahujú špeciálne vyrobenú zmes behúňa s vysokým obsahom oxidu kremičitého. Táto inovatívna zmes maximalizuje priľnavosť na mokrom a suchom povrchu a zvyšuje trakciu, čo vedie k lepšej odozve brzdenie a zníženej brzdnej dráhe. Fantastická stabilita na mokrých vozovkách: Jedinečný dezén pneumatík Bridgestone D-Sport zaisťuje vynikajúci výkon za mokra. Obvodové drážky v stredu behúňa sú podoprené postrannými lamelami na blokoch behúňa, aby účinne odvádzala vodu z kontaktného náplasti. V dôsledku toho je riziko akvaplaningu značne znížené, čo prakticky eliminuje riziko šmyku na mokrých povrchoch.

Vynikajúce jazdné vlastnosti: Pneumatiky Bridgestone D-Sport majú zosilnenú konštrukciu bočnej steny, ktorá maximalizuje priľnavosť za sucha a výrazne zlepšuje jazdné vlastnosti. Výsledkom je výrazné zvýšenie citlivosti riadenia; vedie k presnej kontrole na všetkých povrchoch a pri všetkých rýchlostiach.
Minimálne hladiny hluku v pneumatikách: Konštrukcia behúňa pneumatiky Bridgestone D-Sport je optimalizovaná tak, aby sa znížila hladina hluku a zabezpečila sa tak tichá jazda po celú dobu. To povedie k zlepšeniu komfortu.

EÚ štítok

EU
B
B
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru