Vážení zákazníci. Z kapacitných dôvodov nie sme schopní vybavovať všetky telefonáty. Prosíme o trpezlivosť.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená

Continental Conti 4x4 SportContact

Rozmery
Šírka
275
Profil
40
Priemer
R20
106Y

Vynikajúca ochrana pneumatiky Continental Conti 4x4 SportContact proti akvaplaningu. Asymmetrický dezén s pozdĺžnymi širokými pásmi pre presné vedenie a skvelé výkony na ceste. Dobrá stabilita v zákrutách. Rýchlostný index H,...
Viac informácií

Letné -42%
Conti 4x4 SportContact

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -42%

Vynikajúca ochrana pneumatiky Continental Conti 4x4 SportContact proti akvaplaningu. Asymmetrický dezén s pozdĺžnymi širokými pásmi pre presné vedenie a skvelé výkony na ceste. Dobrá stabilita v zákrutách. Rýchlostný index H, V alebo WYZ. Široké pozdĺžne drážky pneumatiky Continental Conti 4x4 SportContact zaisťujú dobrý odvod vody a tým ochranu proti vzniku aquaplaningu. Asymmetrický dezén pneumatiky Continental Conti 4x4 SportContact s pozdĺžnymi širokými pásmi pre presné vedenie a skvelé výkony na ceste. Nízka hlučnosť. Široké pozdĺžne drážky zaisťujú dobrý odvod vody. Vhodná pre veľmi rýchle vozidlá. Asymmetrický dezén pneumatiky Continental Conti 4x4 SportContact s tuhými vonkajšími blokmi prináša excelentnú stabilitu v zákrutách. Asymmetrický dezén pneumatiky Continental Conti 4x4 SportContact s tuhými vonkajšími blokmi zaisťuje excelentnú stabilitu v zákrutách. Vzájomné posunutie blokov umožňuje tichú, komfortnú jazdu. Neprekvapí vás žiadna zákruta, pre vozidlá SUV a off-road pre komfortnú jazdu na ceste. Pneumatiky Continental Conti 4x4 SportContact odporúčajú poprední výrobcovia automobilov, vhodná napríklad pre modely Porsche Cayenne a VW Touareg a iná výkonná a rýchla SUV. Pneumatiku Continental Conti 4x4 SportContact sme vyvinuli pre silné a rýchle vozidlá pre použitie na bežných cestách. Pneumatiky s nemeckou technológiou, Continental ponúka prémiové pneumatiky Continental Conti 4x4 SportContact s optimálnym brzdným výkonom a bezpečnosťou. Excelent smerová stabilita a precízne odozva riadenia.

Nevyrába len pneumatiky Continental, ale pod koncern spadajú aj značky ako je Barum, General Tire, Uniroyal, Dunlop, Matador atď. Čo sa týka pneumatík, táto spoločnosť v mnohých ohľadom udávala smer a zaistila si výhradné postavenie na trhu. Vyznačujú sa vysokou kvalitou, ale aj cenou. V roku 1934 si nechala patentovať bezdušovú pneumatiku. Spoločnosť Continental bola založená už v roku 1871 v Hanoveri, vtedy sa spoločnosť zameriavala na výrobu tlmičov pre podkovy a tiež celogumové obruče pre povozy, neskôr vyrábala pneumatiky na kolesá a v tejto výrobe bola prvá na svete. Patrí k popredným dodávateľom automobilového priemyslu, podieľala sa napríklad na projektoch Formule 1. V súčasnej dobe je spoločnosť Continental druhým najväčším výrobcom pneumatík na celom svete, zamestnáva okolo 150 000 ľudí. Pneumatiky Continental sa radí nepochybne k najbezpečnejším pneumatikám. Spoločnosť Continental sa snaží neustále pneumatiky inovovať, ide s dobou a svoje výrobky zdokonaľuje podľa najnovších trendov. V rade testov pneumatík figurujú pneumatiky Continental na predných miestach. Oproti konkurencii sú tieto pneu cenovo náročnejšie, ale kvalita je nespočetne vyšší. Ako prvý prišiel Continental s výrobou zimných pneumatík na nákladné automobily. Väčšinou sa stretneme s kladnými ohlasmi od tých, ktorí s pneu Continental majú skúsenosti.

EÚ štítok

EU
C
E
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru