Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-univerzálne
  • Japonská kvalita

Falken Wildpeak A/T AT3

Rozmery
Šírka
205
Profil
-
Priemer
R16
110/108T

Falken Wildpeak A / T AT3 je vysoko výkonná pneumatika, ktorá má agresívny vzhľad a bezkonkurenčnú trakciu. Optimalizovaný dizajn behúňa kombinovaný s behúňom na báze oxidu kremičitého umožňuje modelu Falken...
Viac informácií

Letné -30%
Wildpeak A/T AT3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -30%

Falken Wildpeak A / T AT3 je vysoko výkonná pneumatika, ktorá má agresívny vzhľad a bezkonkurenčnú trakciu. Optimalizovaný dizajn behúňa kombinovaný s behúňom na báze oxidu kremičitého umožňuje modelu Falken Wildpeak A / T AT3 vyniknúť v troch oblastiach: opotrebenie, sneh a správanie na mokrej vozovke. Variabilný dizajn ramenných blokov umožňuje znížiť hlučnosť pneumatiky pri zachovaní agresívneho štýlu jazdy.

Terénne pneumatika od spoločnosti Falken je určená pre ľahké nákladné automobily, terénne vozidlá a vozidlá SUV. Navrhnutý behúň pre náročné snehové podmienky. Pneumatika Falken Wildpeak A / T AT3 kombinuje agresívne schopnosť off-road a robustný terénne jazdu bez kompromisov. Päť symetrických rebier na vzore pneumatiky spolu s vysokou pevnosťou konštrukcia zaručuje vysokú odolnosť a výbornú jazdnú stabilitu. Model pneumatík Falken Wildpeak A / T AT3 je konštruovaný pre dobrodružstvo, kedykoľvek a za akéhokoľvek počasia.

Pneumatiky Falken sa začali vyrábať v roku 1983 v Japonsku a rýchlo sa dostali do podvedomia ako pneumatiky používané v náročných automobilových pretekoch typu Le Mans. Dnes sa pneumatikárskom firma Falken špecializuje na produkty v oblasti rýchlej jazdy. U nás nie sú pneumatiky Falken príliš rozšírené.

Nový EÚ štítok

EU
Falken
205/- R16 110/108T
B
D
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru