Vážení zákazníci, dňa 22.2.2024 nebude možné expedovať zásielky s technických príčin. Dodanie sa omešká o 1-2 dni . Ďakujeme AZ pneu s.r.o.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Fortune FSR-303

Rozmery
Šírka
225
Profil
50
Priemer
R18
99W

Pneumatika Fortune FSR-303 je univerzálna pneumatika určená pre SUV a 4x4 vozidlá. Je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov a ponúka vynikajúci výkon v rôznych podmienkach. Pneumatika je odolná voči opotrebovaniu...
Viac informácií

Letné
FSR-303

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Pneumatika Fortune FSR-303 je univerzálna pneumatika určená pre SUV a 4x4 vozidlá. Je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov a ponúka vynikajúci výkon v rôznych podmienkach. Pneumatika je odolná voči opotrebovaniu a poskytuje dlhú životnosť. Pneumatika Fortune FSR-303: Univerzálna pneumatika pre SUV a 4x4 vozidlá. Výhody pneumatiky Fortune FSR-303: Vynikajúca priľnavosť na mokrom povrchu a suchu, bezpečná a pohodlná jazda, dlhá životnosť, nízky valivý odpor. Pneumatika Fortune FSR-303 je vhodná pre rôzne typy SUV a 4x4 vozidiel, vrátane osobných SUV, terénnych vozidiel a pick-upov. Pneumatika je dostupná v rôznych rozmeroch, aby vyhovovala potrebám každého vozidla.

Pneumatika Fortune FSR-303 je vhodná voľba pre SUV a 4x4 vozidlá, ktoré potrebujú spoľahlivú a výkonnú pneumatiku. Pneumatika ponúka vynikajúci výkon v rôznych podmienkach a je odolná voči opotrebovaniu. Pneumatika je taktiež bezpečná a pohodlná a ponúka nízky valivý odpor.

Spoločnosť Fortune bola založená v roku 1991. Fortune vyrába širokú škálu pneumatík pre osobné, nákladné a poľnohospodárske vozidlá. Fortune exportuje svoje pneumatiky do viac ako 100 krajín sveta. Spoločnosť má zastúpenie v mnohých krajinách Európy, Ázie, Ameriky a Afriky. Fortune ponúka širokú škálu osobných pneumatík pre rôzne typy vozidiel. Medzi najpopulárnejšie produkty patria pneumatiky Fortune Family, Fortune EcoComfort a Fortune Performance. Pneumatiky Fortune Family sú určené na každodennú jazdu. Pneumatiky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a ponúkajú vynikajúci výkon v rôznych podmienkach. Pneumatiky sú odolné voči opotrebovaniu a poskytujú dlhú životnosť. Pneumatiky Fortune EcoComfort sú určené pre vodičov, ktorí hľadajú pneumatiky s nízkymi emisiami a nízkou spotrebou paliva. Pneumatiky sú vyrobené z moderných materiálov a využívajú najnovšie technológie. Pneumatiky Fortune Performance sú určené pre športové vozidlá a vozidlá s vysokým výkonom. Pneumatiky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a ponúkajú vynikajúcu priľnavosť a jazdné vlastnosti. Fortune ponúka aj širokú škálu nákladných pneumatík pre rôzne typy nákladných vozidiel. Medzi najpopulárnejšie produkty patria pneumatiky Fortune Truck, Fortune Off-Road a Fortune Industrial. Fortune je výrobca pneumatík so širokou škálou produktov pre osobné, nákladné a poľnohospodárske vozidlá.

Nový EÚ štítok

EU
Fortune
225/50 R18 99W
C
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru