Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Fulda Multicontrol SUV

Rozmery
Šírka
225
Profil
65
Priemer
R17
102H
FR

Silná priľnavosť pneumatík Fulda Multicontrol SUV pre náročné podmienky aj v mokre. Vylepšená ovládateľnosť na snehu a za sucha. Fulda MultiControl je celoročná pneumatika pre chytré vodiča. Prerezanie s technológiou...
Viac informácií

Letné -38%
Multicontrol SUV
195,00 € 120,70 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -38%

Silná priľnavosť pneumatík Fulda Multicontrol SUV pre náročné podmienky aj v mokre. Vylepšená ovládateľnosť na snehu a za sucha. Fulda MultiControl je celoročná pneumatika pre chytré vodiča. Prerezanie s technológiou vzájomného uzamykania 3D Bubble Blades. Ponúka niekoľko hrán pre priľnavosť na snehu a technológii 3D Bubble Blades pre lepšiu tuhosť behúňa pneumatiky za sucha. Vysoký kilometrový výkon.

Adaptívne zmes vylepšujúci kontakt s povrchom vozovky. Polymérová zmes. Vysoký kilometrový výkon. Optimalizovaná dutina a stopa behúňa. Vylepšená ovládateľnosť na snehu a za sucha. Optimalizovaná dutina a stopa behúňa. Polymérová zmes. Drážky MultiControl. Drážky zlepšujú odvod vody a brečky pre zaistenie vynikajúcej priľnavosti. Rovnomerné opotrebenie behúňa umožňujúce dlhú kilometrovú životnosť po celý rok. Prerezanie s technológiou vzájomného uzamykania 3D Bubble Blades.

Fulda je výrobca pneumatík nižšej strednej triedy, ktoré ponúkajú bezpečnosť, dlhodobý výkon a výhodný pomer výkonu k cene. Na nemeckom trhu je Fulda v súčasnosti jednou z popredných značiek, ktorá ponúka rad kvalitných a spoľahlivých produktov pre osobné automobily, ľahké nákladné automobily a poľnohospodárske stroje. V Českej republike je Fulda aj čo sa predajnosti týka skôr ako okrajová značka pneumatík.

Nový EÚ štítok

EU
Fulda
225/65 R17 102H
C
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru