Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-univerzálne

General-Tire Grabber AT3

Rozmery
Šírka
215
Profil
75
Priemer
R15
100T

Univerzálny terénna pneumatika General-Tire Grabber AT3 so skvelým záberom a vynikajúcou ovládateľnosťou v teréne aj na ceste excelentne drží stopu v teréne. Široké drážky a doplnkové zárezy odvádzajú vodu preč...
Viac informácií

Letné
Grabber AT3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Univerzálny terénna pneumatika General-Tire Grabber AT3 so skvelým záberom a vynikajúcou ovládateľnosťou v teréne aj na ceste excelentne drží stopu v teréne. Široké drážky a doplnkové zárezy odvádzajú vodu preč z dezénu a minimalizujú tak riziko vzniku aquaplaningu. Otvorené ramenné drážky zaisťujú samočistiaci efekt. Výsledkom je vysoká trakcia v blatistom teréne. Striedavo usporiadané strednej a ramenné bloky so záberovými hranami priamo prenášajú pozdĺžne a priečne sily, čo prináša vynikajúcu trakciu a reakcie na riadenie v teréne. Dlhodobé záberové vlastnosti v ťažkom teréne. V-profil drážok a zakrivené hrany blokov prispievajú k ľahšiemu uvoľňovaniu zaklesnutých kamienkov. Pneumatika je odolná v ťažkom teréne. Zakrivenie blokov a orientácia lamiel umožňujú hladké odvaľovania dezénových blokov a znižujú hluk pneu a zaisťujú rovnomerné opotrebovanie. Výsledkom je nízky vonkajší hluk odvaľujúca sa pneu a vysoký jazdný komfort. Pevné bloky zaisťujú optimálny prenos síl a pritom sú dostatočne flexibilné, aby sa zabránilo zatrhávaniu a zalamovanie. Dokonca aj za nepriaznivých podmienok behúň ostáva odolný proti poškodeniu.

EÚ štítok

EU
E
F
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru