Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-univerzálne

General-Tire Grabber HTS 60

Rozmery
Šírka
235
Profil
60
Priemer
R18
103H

Odolná a výkonná pneumatika General-Tire Grabber HTS 60 je pneumatika vhodná na celoročné diaľkový prevádzku. Vynikajúca kvalita jazdy a výnimočná priľnavosť na mokrej vozovke je znásobená dlhou životnosťou aj pri...
Viac informácií

Letné
Grabber HTS 60

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Odolná a výkonná pneumatika General-Tire Grabber HTS 60 je pneumatika vhodná na celoročné diaľkový prevádzku. Vynikajúca kvalita jazdy a výnimočná priľnavosť na mokrej vozovke je znásobená dlhou životnosťou aj pri jazde v členitom teréne.

Vďaka robustnému zloženie behúňa, ktorý výborne odoláva rezom a odlupovanie, pneumatika podáva skvelý výkon aj v drsnom teréne. Vysoký počet záberových hrán zaisťuje vynikajúce jazdné vlastnosti a lepšiu kontrolu aj na mokrom povrchu. Vylepšený dezén s viacerými blokmi a lamelami.

Rebrá umiestnené po oboch stranách behúňa slúži ako zvuková bariéra a znižujú hluk vytváraný v stredu behúňa. Rovnomerné opotrebovávanie a predĺžená životnosť behúňa. Vďaka špeciálnej zmesi behúňa tejto pneumatiky sa značne zlepšila odolnosť voči opotrebovaniu.

EÚ štítok

EU
E
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru