Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-univerzálne

Goodyear Wrangler AT ADV

Rozmery
Šírka
215
Profil
80
Priemer
R15
111/109T

Pneumatiky Goodyear Wrangler AT ADV majú optimalizovanú priľnavosť a kilometrovú životnosť s dobrou výkonnosťou v teréne, je šetrná k životnému prostrediu. Celoročné pneumatiky z koncernu Goodyear - technológia Silent Armor...
Viac informácií

Letné -25%
Wrangler AT ADV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -25%

Pneumatiky Goodyear Wrangler AT ADV majú optimalizovanú priľnavosť a kilometrovú životnosť s dobrou výkonnosťou v teréne, je šetrná k životnému prostrediu. Celoročné pneumatiky z koncernu Goodyear - technológia Silent Armor umožňuje pohodlnú jazdu po náročných povrchoch, a to vďaka odolnosti dvoch nárazníkových vrstiev, v ktorých je použitý DuPontTMKevlar®, materiál pevnejší ako oceľ, a zosilnenie bočnice DurawallTM, zvyšujúce odolnosť bočnice voči defektom a poškodeniu. Zvýšená odolnosť pneumatiky voči prepichnutiu behúňa. Zvýšená trakcia v teréne na blate.

Letné, zimné i celoročné osobné a úžitkové pneumatiky zn. Goodyear majú zníženú hlučnosť na dosiahnutie plynulej a tichej jazdy. Pneumatiky Goodyear Wrangler AT ADV sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Užite si plynulú tichú jazdu, ktorú zabezpečujú vrstvy vyrobené z materiálu DuPontTMKevlar®, ktorý pomáha absorbovať hlučnosť vozovky.

Goodyear je najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch. Okrem pneumatík značky Goodyear vyrába aj niekoľko ďalších renomovaných značiek, vrátane pneumatík Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Letné, zimné i celoročné osobné a úžitkové pneumatiky zn. GOODYEAR sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

EÚ štítok

EU
C
E
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru