Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená
  • Prémiová kvalita

Hankook H750 Kinergy 4S 2

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
235
Profil
50
Priemer
R18
101V
FR

Bezpečná jazda po celý rok bez prezúvanie pneumatík, to bol zámer vývoja pneumatiky Hankook H750 Kinergy 4S2. Celoročná pneumatika Hankook H750 Kinergy 4S2, len jedna do každého počasia. Široké priečne...
Viac informácií

Letné -40%
H750 Kinergy 4S 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -40%

Bezpečná jazda po celý rok bez prezúvanie pneumatík, to bol zámer vývoja pneumatiky Hankook H750 Kinergy 4S2. Celoročná pneumatika Hankook H750 Kinergy 4S2, len jedna do každého počasia. Široké priečne drážky: Zlepšený odvod vody vďaka širokým priečnym drážkam. Vrúbkované drážky: vrúbkované konce drážok zvyšujú tzv hranový efekt na maximum a zlepšujú jazdu v zimných podmienkach. Konštrukcia pneumatiky Hankook H750 Kinergy 4S2: Vysoko priľnavá zmes s prímesou siliky, vynikajúcu priľnavosť na mokrej vozovke a spoľahlivý záber pri nízkych teplotách. Použitie špeciálnej výplne pätky: Stabilný ovládateľnosť a reakcie na riadenie. Bloky krížiace sa v stredu behúňa znižujú hlučnosť jazdy.

Zmes, z ktorej je pneumatika Hankook H750 Kinergy 4S2 vyrobená, obsahuje veľký podiel prírodných surovín a umožňuje vysokú mieru priľnavosti pneumatiky k vozovke aj pri nízkych teplotách. Vyduté spojovacie mostíky: Zvýšená tuhosť blokov o 4% zlepšuje ovládateľnosť. Extrémne tuhé pätnej lano: Zlepšuje jednoliatosť a odolnosť usadenie pätky. Špeciálna zmes: Nová generácia silicového zmesi na základe prírodných zložiek a pomocou technológie regulovaného miešania. Dva široké oceľové nárazníkové pásy: Spoločne so stabilnými bočnicami zaručujú dlhú životnosť pneumatiky Hankook H750 Kinergy 4S2.

Stabilné bloky zaisťujú krátku brzdnú dráhu aj pri vysokých letných teplotách. Bezšvový zosilnený kryt nárazníkových pásov: Zaručuje mimoriadnu tuhosť behúňa. Vyrovnaná polyesterové kordová vlákna: Zlepšujú pevnosť a odolnosť bočníc. Extra široké drážky pneumatiky Hankook H750 Kinergy 4S2 umožňujú optimálny odvod vody a roztápajúceho sa snehu do strán.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
235/50 R18 101V
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru