Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená
  • Prémiová kvalita

Hankook H750A Kinergy 4S 2 X

Rozmery
Šírka
255
Profil
60
Priemer
R18
112V

Zmes, z ktorej je pneumatika Hankook H750A Kinergy 4S2X vyrobená, obsahuje veľký podiel prírodných surovín a umožňuje vysokú mieru priľnavosti pneumatiky k vozovke aj pri nízkych teplotách. Bezpečná jazda 365...
Viac informácií

Letné -38%
H750A Kinergy 4S 2 X

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -38%

Zmes, z ktorej je pneumatika Hankook H750A Kinergy 4S2X vyrobená, obsahuje veľký podiel prírodných surovín a umožňuje vysokú mieru priľnavosti pneumatiky k vozovke aj pri nízkych teplotách. Bezpečná jazda 365 dní v roku bez prezúvanie pneumatík, to bol zámer vývoja pneumatiky Hankook H750A Kinergy 4S2X. Špeciálna zmes: Nová generácia silicového zmesi na základe prírodných zložiek a pomocou technológie regulovaného miešania. Použitie špeciálnej výplne pätky: Stabilný ovládateľnosť a reakcie na riadenie. Vyrovnaná polyesterové kordová vlákna: Zlepšujú pevnosť a odolnosť bočníc. Bloky krížiace sa v stredu behúňa znižujú hlučnosť jazdy.

Vrúbkované drážky: vrúbkované konce drážok zvyšujú tzv hranový efekt na maximum a zlepšujú jazdu v zimných podmienkach. Bezšvový zosilnený kryt nárazníkových pásov: Zaručuje mimoriadnu tuhosť behúňa. Celoročná pneumatika Hankook H750A Kinergy 4S2X, len jedna do každého počasia. Dva široké oceľové nárazníkové pásy: Spoločne so stabilnými bočnicami zaručujú dlhú životnosť pneumatiky Hankook H750A Kinergy 4S2X. Konštrukcia pneumatiky Hankook H750A Kinergy 4S2X: Vysoko priľnavá zmes s prímesou siliky, vynikajúcu priľnavosť na mokrej vozovke a spoľahlivý záber pri nízkych teplotách. Stabilné bloky zaisťujú krátku brzdnú dráhu aj pri vysokých letných teplotách.

Vyduté spojovacie mostíky: Zvýšená tuhosť blokov o 4% zlepšuje ovládateľnosť. Extrémne tuhé pätnej lano: Zlepšuje jednoliatosť a odolnosť usadenie pätky. Široké priečne drážky: Zlepšený odvod vody vďaka širokým priečnym drážkam. Extra široké drážky pneumatiky Hankook H750A Kinergy 4S2X umožňujú optimálny odvod vody a roztápajúceho sa snehu do strán.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
255/60 R18 112V
B
C
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
C
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru