Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená
  • Prémiová kvalita

Hankook K 127A Ventus S1 evo3 SUV

Rozmery
Šírka
255
Profil
35
Priemer
R21
98Y
FR

Oproti svojmu predchodcovi exceluje pneumatika Hankook K125 Ventus Prime 3 predovšetkým skrátením brzdnej dráhy na mokrom povrchu, kde budete môcť zložiť nohu z brzdového pedála po prejdení o 8% kratšie...
Viac informácií

Letné -42%
K 127A Ventus S1 evo3 SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -42%

Oproti svojmu predchodcovi exceluje pneumatika Hankook K125 Ventus Prime 3 predovšetkým skrátením brzdnej dráhy na mokrom povrchu, kde budete môcť zložiť nohu z brzdového pedála po prejdení o 8% kratšie vzdialenosti. Výrobca docielil rozšírením plochy asymetrického dezénu a špeciálnym zložením gumového kompozitu s prímesou siliky, oveľa väčšiu priľnavosť a pružnosť pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 pri jazde. Výrobca Hankook opäť vylepšil svoju prémiovú sériu obľúbených letných pneumatík Ventus a na trh uviedol zástupca s priezviskom Prime 3, ktorý je vhodný pre široký rad vozov počínajúc nižšou triedou až po luxusné automobily. Pneumatika Hankook K125 Ventus Prime 3 s vylepšenými vlastnosťami, ktoré držia krok s vývojom automobilov. Kľúčovým funkčným prvkom je tiež skosený dizajn štvorica masívnych drážok okolo rebier dezénu, ktoré vďaka novému tvaru lepšie odvádzajú nežiaduce kvapaliny a zamedzujú obávanému aquaplaningu. D

okonalá rovnováha medzi jazdnými vlastnosťami a bezpečnosťou. Pneumatika Hankook K125 Ventus Prime 3 je vybavená niekoľkými funkčnými prvkami, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy aj v menej priaznivých podmienkach. Vystužené sú širokým oceľovým plátom obklopeným kompozitom s ľahkými vláknami z umelého hodvábu, konštrukcia pneumatiky je podporená už v samotnej špeciálne spevnené pätke, kde nájdeme silné jednoreťazcový lano uľahčujúce montáž. Poteší aj indikátory opotrebovania pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3. Zaujmú troje široká dezénová rebrá pre dokonalý kontakt s vozovkou a štvorica drážok pre efektívny odvod vody a chladenie. Drážky pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3, vďaka svojmu tvaru, dokážu zefektívniť akceleráciu a zároveň skrátiť brzdnú dráhu o 8%. Jedným z hlavných cieľov vývoja pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 bol komfort jazdy, ale pneumatika dokáže osloviť aj vodiča prahnúci po športovejším spôsobu jazdy. Tuhá, ale zároveň ľahká kostra kombinovaná s vysoko priľnavou zmesou obohatenú o prímes siliky, zaručí dobré vlastnosti pneumatiky Hankook K125 Ventus Prime 3 aj na mokrej vozovke.

Hankook ponúka kvalitné pneumatiky so silným brzdným výkonom, hladkú manipuláciou, vysokou bezpečnosťou a dokonalým jazdným komfortom. Teraz má výskumné a vývojové centrá v Kórei, USA, Nemecku, Číne a Japonsku. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne. Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Výrobky sú ekologicky šetrné a zabezpečujú maximálny zážitok z jazdy. U nákladných pneumatík užívatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Cieľom Hankook je poskytnúť bezpečný, príjemný a pohodlný jazdný zážitok. Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie pre zvýšenie zákazníckej spokojnosti.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
255/35 R21 98Y
A
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
A
C
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru