Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená
  • Vyrába Michelin v EÚ

Kormoran All Season SUV

Rozmery
Šírka
235
Profil
65
Priemer
R17
108V

Pneumatika Kormoran All Season SUV má originálny šípový dezén pripomínajúce rybie kostru, ktorý jej prináša zásadné prednosti. Výhody pneumatiky Kormoran All Season SUV: pevný stredový blok - vylepšená odozva riadenia...
Viac informácií

Letné -35%
All Season SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -35%

Pneumatika Kormoran All Season SUV má originálny šípový dezén pripomínajúce rybie kostru, ktorý jej prináša zásadné prednosti. Výhody pneumatiky Kormoran All Season SUV: pevný stredový blok - vylepšená odozva riadenia a posilnenie stability, vylepšené jazdné a brzdné vlastnosti za mokra, pevný stredový blok pre vysokú stabilitu a manévrovanie, pravidelné rozloženie tlaku a tuhosti bez ohľadu na rýchlosť pre zachovanie parametrov a trvanlivosti, vylepšená citlivosť aj spätná väzba. Pneumatiky Kormoran All Season SUV majú veľké množstvo drážok v blokoch svojho dezénu. Pneumatiky Kormoran All Season SUV majú spevnené ramenné bloky, ktoré sú podstatné počas zatáčania. Hustý lamelový systém zaisťuje maximálnu priľnavosť, krátku brzdnú dráhu a mimoriadny záber. Asymetrický profil a optimalizovaná stopa pneumatík Kormoran All Season SUV zaisťujú vynikajúcu kontrolu nad jazdou a spoľahlivú odozvu riadenia. Konštrukcia pneumatiky Kormoran All Season SUV zaručuje odolnosť a spoľahlivosť aj v náročných podmienkach. Pneumatiky majú vďaka svojmu unikátnemu dizajnu behúňa kratšiu brzdnú dráhu a zlepšenú akceleráciu v rôznych podmienkach. Pneumatiky Kormoran All Season SUV ponúka skvelú priľnavosť a atraktívny dizajn. Maximalizácia kontaktu pneumatiky Kormoran All Season SUV s vozovkou, vďaka ktorej môžu Kormoran All Season bez problému obúvať aj vodiči s menším priemerom kolies. Pneumatika Kormoran All Season SUV vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Rýchly odvod vody a snehu z behúňa pneumatiky Kormoran All Season SUV. Kvalitné celoročné pneumatiky Kormoran All Season SUV za rozumnú cenu boli ešte pred pár rokmi nedosiahnuteľný ideál, technológia sa však stále zlepšujú a s nimi aj dostupnosť celoroček. Pneumatiky Kormoran All Season SUV skvele priľnú k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Moderné zlúčeniny s vysokým obsahom siliky zaisťujú dlhý kilometrový výkon a nízku hlučnosť.

Pôvodne poľská značka pneumatík patrí od roku 1995 pod koncern Michelin. Vďaka vstupu Michelinu, zmene stratégie aj investíciám do technológií sa pneumatiky Kormoran stali známou značkou na európskom trhu pneumatík. Výrobky tejto značky charakterizuje dokonalá kvalita a dostupnosť v konkurenčnej cene. Pneumatiky Kormoran sú teraz vyrábané v rámci koncernu Michelin - svetového lídra pneumatikárenského priemyslu. Pneumatiky značky charakterizuje dobrými jazdné vlastnosti (bezpečnosť, pohodlnosť, trvanlivosť), a jej nákup nezažiť domáceho rozpočtu.

Nový EÚ štítok

EU
Kormoran
235/65 R17 108V
D
C
68 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru