Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-univerzálne
    Zosílená

Kumho Road Adventure AT61

Rozmery
104S

Letná pneumatika Kumho Road Venture AT61 je ideálnou voľbou pre moderné SUV, 4x4 a off-road automobily, poskytujúce vyvážený výkon a vynikajúce jazdné vlastnosti na ceste aj v náročnom teréne. Nová...
Viac informácií

Letné -41%
Road Adventure AT61

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -41%

Letná pneumatika Kumho Road Venture AT61 je ideálnou voľbou pre moderné SUV, 4x4 a off-road automobily, poskytujúce vyvážený výkon a vynikajúce jazdné vlastnosti na ceste aj v náročnom teréne. Nová generácia terénnej pneumatiky Road Venture AT61 prináša výborný kilometrový nájazd a dynamickú ovládateľnosť, čo je zásadné pre spoľahlivý výkon v rôznorodých podmienkach. Dezén pneumatiky Road Venture AT61 je navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúce samočistiace schopnosti a spoľahlivú priľnavosť. Optimalizovaný tvar blokov prispieva k efektívnemu odvodneniu a samočisteniu, čo je kľúčové pre bezpečnú jazdu na náročných terénnych cestách. Kľukaté drážky zaistia spoľahlivú priľnavosť a hladké, pohodlné riadenie ako na suchých, tak aj mokrých povrchoch.

Pneumatika Kumho Road Venture AT61 vyniká mimoriadnym handlingom, čo znamená, že vodiči môžu očakávať pohodlnú a stabilnú jazdu, a to aj pri vyšších rýchlostiach. Vďaka extra pevným bočniciam, ktoré chránia pneumatiku pred poškodením, je Road Venture AT61 odolná a spoľahlivá v náročných terénnych podmienkach. Pneumatika Kumho Road Venture AT61 je vyrobená s použitím špeciálnej zmesi gumy a dezénu s veľkými blokmi, čo zaisťuje výbornú trakciu a priľnavosť na suchých aj mokrých cestách. Kumho Road Venture AT61 je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pneumatiku s vynikajúcim výkonom na ceste a zároveň dostatočnou trakciou a ovládateľnosťou mimo nej.

Kumho je juhokórejská spoločnosť vyrábajúca pneumatiky založená v roku 1960. Je jednou z 10 najväčších spoločností vyrábajúcich pneumatiky na svete a dodáva pneumatiky pre prvovýbavu pre rôzne automobilky, vrátane Hyundai, Kia a SsangYong. Kumho ponúka širokú škálu pneumatík pre osobné vozidlá, nákladné vozidlá, SUV a autobusy. Spoločnosť je známa svojimi vysoko kvalitnými pneumatikami a konkurencieschopnými cenami. Medzi najobľúbenejšie pneumatiky Kumho patria: Vysoko výkonná letná pneumatika pre osobné vozidlá Ecsta PS71, celoročná pneumatika pre osobné vozidlá Solus HA31, letná pneumatika pre SUV a ľahké nákladné vozidlá Crugen HP91, zimná pneumatika pre osobné vozidlá WinterCraft WP71. Spoločnosť Kumho sa zaviazala vyrábať vysoko kvalitné pneumatiky, ktoré sú bezpečné a spoľahlivé. Spoločnosť má tiež silný záväzok k ochrane životného prostredia a používa vo svojich pneumatikách množstvo recyklovaných materiálov. Pneumatiky Kumho sú dobrou voľbou pre vodičov, ktorí hľadajú vysoko kvalitné, cenovo dostupné pneumatiky. Spoločnosť ponúka širokú škálu pneumatík pre rôzne typy vozidiel a jazdných podmienok. Kumho je dlhoročným dodávateľom pneu pre domácich výrobcov vozidiel Hyundai, KIA, Daewoo av Európe spolupracuje so značkami Mercedes Benz, Smart, VW, BMW, Mitsubishi. Na americkom kontinente Ford, Chrysler, Hyundai, GM a na ázijskom trhu Renault, Peugeot a Citroen. Novo sa montujú pneumatiky Kumho na VW Polo. Kontrakt s koncernom VW po sérii náročných testov, ktoré Volkswagen uskutočnil na testovacích tratiach Continentalu v Nemecku, americkom Texase a Mexiku. Kumho, ako jeden z mála výrobcov zvláda technológiu výroby leteckých pneumatík, a to ako pre stíhacie stroje F 16, tak aj pre Boeingy 747.

Nový EÚ štítok

EU
Kumho
/ R 104S
D
D
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru