Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Michelin Crossclimate SUV

Rozmery
Šírka
235
Profil
60
Priemer
R18
103V
AO

Pneumatiky Michelin CrossClimate pre SUV vozidlá vďaka svojim zdokonaleným jazdným vlastnostiam dokážu poskytovať znamenitý výkon od začiatku do konca za každých okolností. Testované na miliónoch kilometrov, v letných horúčavách aj...
Viac informácií

Letné -33%
Crossclimate SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -33%

Pneumatiky Michelin CrossClimate pre SUV vozidlá vďaka svojim zdokonaleným jazdným vlastnostiam dokážu poskytovať znamenitý výkon od začiatku do konca za každých okolností. Testované na miliónoch kilometrov, v letných horúčavách aj zimných mrazoch, zmes pneumatiky s optimalizovaným zložením sa dokonale prispôsobí vozovke v rozmedzí -7 až +25 ° C. Dezén s novým vzorom v tvare písmena V s do seba zapadajúcimi 3D lamelami, ktoré vytvárajú efekt pazúrov a sú veľmi účinné na snehu. Excelentný komfort a výborný brzdný výkon na mokrých vozovkách. Zmes behúňa je mimoriadne pružná za akékoľvek teploty, výrobca zaručuje dlhú životnosť a veľmi dobrý komfort. Revolučná novinka francúzskeho výrobcu. Pneumatika sa vyznačuje krátkou brzdnou dráhou na suchu i mokru. Špeciálna konštrukcia kostry poskytujú vynikajúce jazdné vlastnosti ako na suchej vozovke tak na mokre s vysokou mierou bezpečnosti.

V rôznych klimatických zónach bez starostí navyše. Michelin Crossclimate kombinuje tie najlepšie vlastnosti zimných a letných pneumatík do jednej pneumatiky. Priekopnícka letná pneumatika so zimnými vlastnosťami uzrela svetlo sveta len pred dvoma rokmi, a už nasleduje Michelin Crossclimate + o ďalšiu úroveň vyššie.

Atraktívne šípovitý dezén v tvare "Y" zabezpečuje adhéziu na akomkoľvek povrchu, výkonné brzdenie i trakciu za mokra i v snehu. Okamžitý odvod vody a brečky zo stopy je základom ideálneho priľnutie k povrchu vozovky a spoľahlivé manévrovanie.

EÚ štítok

EU
B
B
69 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru