Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená

Michelin Latitude Sport 3

Rozmery
Šírka
315
Profil
35
Priemer
R20
110W

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou MICHELIN Latitude Sport má pneumatika Michelin Latitude Sport 3 o 10% väčšiu stopu, ktorá zaručuje zvýšenú bezpečnosť na mokrom povrchu. Pneumatika Michelin Latitude Sport má...
Viac informácií

Letné -34%
Latitude Sport 3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -34%

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou MICHELIN Latitude Sport má pneumatika Michelin Latitude Sport 3 o 10% väčšiu stopu, ktorá zaručuje zvýšenú bezpečnosť na mokrom povrchu. Pneumatika Michelin Latitude Sport má veľmi nízky valivý odpor a vysoký komfort jazdy. Lamely s variabilnou hrúbkou obmedzujú deformáciu behúňa spôsobenú kontaktom s vozovkou, čím významne znižujú valivý odpor pneumatiky. Perfektné adhézie aj v zákrutách vďaka bočným lamelám a prímesi siliky. Táto pneumatika sa pýši aj vlastností úspory paliva až o 15% oproti konkurencii. Pneumatika dostala 10 bodov z 10 pri meraní výkonu počas brzdenia. Častý víťaz testov v zahraničí aj u nás.

Inovatívny zmes blokov gumy vyrobená zo zmesi silica a najnovšie generácie elastomérov zaisťuje výnimočnú kilometrovú životnosť so zachovaním maximálnej bezpečnosti a palivovej úspornosti. Skvelá ovládateľnosť riadenia na suchom, mokrom a bahnitom teréne. Michelin Latitude Sport Michelin patrí medzi najväčších svetových výrobcov pneumatík. Michelin patrí medzi popredných výrobcov taky vďaka kvalite, výkonu a životnosti svojich pneumatík ako v zime, tak aj v lete.

Výborná priľnavosť k vozovke pri prechádzaní zákrutou. Pneumatika je navyše šetrná k životnému prostrediu vďaka absencii niektorých éterických olejov. Michelin vyrába pneumatiky k najrôznejším vozidlám: pre osobné automobily, nákladné vozidlá, motocykle, stroje pre zemné práce, autobusy. Použitá technológia RUN FLAT. Kontinuálne stredové rebro zaisťuje v okamihu brzdenia a zrýchľovania efektívne presun krútiaceho momentu. Veľmi výkonná a kvalitné pneumatika prémiového výrobcu pre športové vozidlá aj najvyššej triedy. Pneumatika MICHELIN Latitude Sport 3 je homologizovaná na niektoré z najprestížnejších modelov SUV vozidiel a skracuje brzdnú dráhu o 2,7 metrov. Vďaka stavbe kostry a behúňa dokáže udržať vaše vozidlo na akomkoľvek povrchu a v akejkoľvek rýchlosti. Dvojvrstvová kostra zaručuje vysokú mieru odolnosti pre všetky SUV vozidlá, ktoré sú určené výhradne k cestnému použitie. Rozšírený nulový nárazník zaručuje jedinečnú odolnosť pneumatiky na vozovke. Latitude šport je prémiová pneumatika, ktorú možno len odporučiť. Pneumatika je oceňovaná pre svoju jazdnú dynamiku a bezpečnosť. Navyše s naozaj vysokým kilometrovým priebehom, ktorý razom zrovná rozdiel v cene s inými značkami - odpadá teda aj častejšie prezutie.

Nový EÚ štítok

EU
Michelin
315/35 R20 110W
A
C
70 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
A
C
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru