Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená

Michelin Pilot Sport 4 SUV

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
235
Profil
65
Priemer
R17
108W
FR

Vysoko výkonné pneumatiky musia byť dostatočne tuhé, aby poskytovali precízny handling a vysokú odolnosť voči opotrebovaniu. V prípade Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 túto požiadavku zabezpečuje tuhá zmes pretkaná nylonovými...
Viac informácií

Letné -29%
Pilot Sport 4 SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -29%

Vysoko výkonné pneumatiky musia byť dostatočne tuhé, aby poskytovali precízny handling a vysokú odolnosť voči opotrebovaniu. V prípade Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 túto požiadavku zabezpečuje tuhá zmes pretkaná nylonovými a aramidovými vláknami. V priľnavosti za mokra dosahuje hodnotenie A, čím sa radí medzi najlepšie hodnotené letné pneu na trhu. Vďaka tomu je perfektne stabilný aj v tom najväčšom lejaku. Vhodné pre osobné vozidlá a SUV.

Neskutočne dobre drží stopu na suchu. Navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Výhody letné pneumatiky Michelin Pilot Sport 4: Precízne odozva na riadenie, Skvelá adhézie na mokrom povrchu, Vysoký kilometrový priebeh, Veľmi krátka brzdná dráha. Dominantným znamením tohto dezénu sú štyri pozdĺžne drážky, ktoré spoľahlivo odvádza vodu. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Oproti predchádzajúcej generácii sa nová verzia Pilot Sport tiež výrazne zdokonalila v správaní na mokrej vozovke.

Vysoký obsah siliky a funkčných elastomérov sa stará o vynikajúcu adhéziu na každom povrchu. Francúzski inžinieri využili pri vývoji Michelin Pilot Sport 4 skúseností pretekárov Formuly E a WRC. Pneumatika vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu.

Nový EÚ štítok

EU
Michelin
235/65 R17 108W
A
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru