Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená
  • Odporúčame

Michelin Pilot Sport 4 SUV

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
255
Profil
55
Priemer
R18
109Y
FR

Vysoko výkonné pneumatiky musia byť dostatočne tuhé, aby poskytovali precízny handling a vysokú odolnosť voči opotrebovaniu. V prípade Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 túto požiadavku zabezpečuje tuhá zmes pretkaná nylonovými...
Viac informácií

Letné -32%
Pilot Sport 4 SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -32%

Vysoko výkonné pneumatiky musia byť dostatočne tuhé, aby poskytovali precízny handling a vysokú odolnosť voči opotrebovaniu. V prípade Pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 túto požiadavku zabezpečuje tuhá zmes pretkaná nylonovými a aramidovými vláknami. V priľnavosti za mokra dosahuje hodnotenie A, čím sa radí medzi najlepšie hodnotené letné pneu na trhu. Vďaka tomu je perfektne stabilný aj v tom najväčšom lejaku. Vhodné pre osobné vozidlá a SUV.

Neskutočne dobre drží stopu na suchu. Navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Výhody letné pneumatiky Michelin Pilot Sport 4: Precízne odozva na riadenie, Skvelá adhézie na mokrom povrchu, Vysoký kilometrový priebeh, Veľmi krátka brzdná dráha. Dominantným znamením tohto dezénu sú štyri pozdĺžne drážky, ktoré spoľahlivo odvádza vodu. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Oproti predchádzajúcej generácii sa nová verzia Pilot Sport tiež výrazne zdokonalila v správaní na mokrej vozovke.

Vysoký obsah siliky a funkčných elastomérov sa stará o vynikajúcu adhéziu na každom povrchu. Francúzski inžinieri využili pri vývoji Michelin Pilot Sport 4 skúseností pretekárov Formuly E a WRC. Pneumatika vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu.

EÚ štítok

EU
A
C
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru