Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená
  • Odporúčame
    Prémiová kvalita

Nexen N*Blue 4Season 2

Rozmery
Šírka
235
Profil
50
Priemer
R18
101W

Oproti svojmu predchodcovi N´Blue 4Season, poskytuje pneumatika Nexen N*Blue 4Season 2 ešte vyrovnanejšie jazdné výkony s optimálnou priľnavosťou za všetkých klimatických podmienok, kratšie brzdné dráhy na suchu aj za mokra,...
Viac informácií

Letné -39%
N*Blue 4Season 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -39%

Oproti svojmu predchodcovi N´Blue 4Season, poskytuje pneumatika Nexen N*Blue 4Season 2 ešte vyrovnanejšie jazdné výkony s optimálnou priľnavosťou za všetkých klimatických podmienok, kratšie brzdné dráhy na suchu aj za mokra, nízky valivý odpor a tým aj nižšiu spotrebu paliva, a vysoký nájazd, vďaka vylepšenej behúňovej zmesi, širokej palete pozdĺžnych i priečnych drážok pre rýchly odvod vody z kontaktnej plochy usporiadaných do tvaru písmena V, aj tuhým ramenným blokom s 3D lamelami pre stabilnú ovládateľnosť. Ocenenie Red Dot Awards - Ešte než sa pneumatiky Nexen N*Blue 4Season 2 vôbec zabývali na trhu, už mali na svojom konte hlavnú cenu Red Dot Awards 2022, jednej z najväčších svetových súťaží dizajnérov, v kategórii Produktový dizajn, súčasne si ale rovnakú cenu odniesol aj model Nexen N'Blue 4Season Van, celoročné pneu pre dodávky a ľahké úžitkové vozidlá vôbec, uvedený na trh pred dvoma rokmi. , vedú ku kratším brzdným dráham aj pri jazde napríklad po zasnežených vozovkách. Najdôležitejšie charakteristiky dynamickej jazdy - brzdenie a ovládanie, sú navyše podporené špeciálnym asymetrickým dezénom, ktorý nielen rýchlo čistí stopu, ale zároveň optimalizuje rozloženie tlaku a tuhosti bez ohľadu na rýchlosť, tým nedochádza k deformácii povrchu, ale naopak k zachovaniu parametrov bezpečnosti a trvanlivosti. Spoločnosť Nexen Tire predstavila v európskej premiére na veľtrhu Tire Cologne 2022 celoročné pneumatiky pre osobné vozidlá - N'Blue 4Season 2. Optimalizovaná stopa pneumatík Nexen N*Blue 4Season 2 zaisťujú vynikajúcu kontrolu nad jazdou a spoľahlivú odozvu riadenia. Samozrejme nechýba certifikácia 3PMSF (Three-Peak Mountain Snowflake).

Nexen Tire Corporation je jedným kórejských producentov pneumatík. Spoločnosť bola založená v roku 1942. Pneumatiky patria do budgetového segmentu, kde je primárnym kritériom cena a sú určené pre nižšiu a strednú triedu vozidiel. Pneumatiky Nexen patria do skupiny lacnejších, ale napriek tomu kvalitných letných pneumatík, kde ekonomika prevádzky zohráva významnú úlohu. Výrobca Nexen tak vychádza v ústrety majiteľom vozidiel nižších tried, ktorí využívajú svoje vozidlo na bežné jazdenie. Aj napriek tomu sú zachované všetky nároky na bezpečnosť prevádzky.

Nový EÚ štítok

EU
Nexen
235/50 R18 101W
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru