Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená
  • Odporúčame
    Prémiová kvalita

Nexen N*blue 4Season SUV

Rozmery
Šírka
225
Profil
60
Priemer
R18
104V

Výkonná celosezónna pneumatika pre osobné vozidlá. Hladké bočnice pomáhajú vytvoriť najlepšie handling. Ostré hrany dezénových blokov sa ľahko zarežú do podkladu a poskytnú vodičovi perfektný záber. Optimálny výkon pneumatík po...
Viac informácií

Letné -43%
N*blue 4Season SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -43%

Výkonná celosezónna pneumatika pre osobné vozidlá. Hladké bočnice pomáhajú vytvoriť najlepšie handling. Ostré hrany dezénových blokov sa ľahko zarežú do podkladu a poskytnú vodičovi perfektný záber. Optimálny výkon pneumatík po celý rok je dosiahnutý vďaka kontrolovaným dynamickým vlastnostiam špeciálnej zmesi, ktorá zaisťuje výbornú tuhosť a pružnosť pneumatiky pri teplotných rozdieloch. Špeciálna celoročná zmes bola vyvinutá, aby si zachovala svoje jazdné vlastnosti bez ohľadu na okolitú teplotu. Na základe splnených kvalitatívnych kritérií boli produkcii pneumatík udelené certifikáty kvality (ISO 9001, QS 9000, ISO 14001), všetky produkty Nexen spĺňajú štandardy požadované pre Európsku úniu. Pneumatika bola odporúčaná uznávaným nemeckým časopisom AutoBild, kde bola druhá v ovládaní na snehu a prvá v hlučnosti. Maximálny výkon na mokrom povrchu s optimalizovanou kombináciou riešení novej generácie SBR s vysokým podielom priľnavej živice pre lepšie brzdenie a ovládanie na mokrom povrchu. Pri výrobe sa využívajú najmodernejšie technológie. Výhody celoročné pneumatiky Nexen N*blue 4 Season SUV: Perfektný handling na suchu, celoročná zmes sa ľahko prispôsobí každej teplote, smerová vzorka pre maximálny záber na snehu a výborná trakcia na mokrom povrchu. Smerové drážkovanie pneumatík Nexen N*blue 4 Season SUV zaisťuje vynikajúci výkon na snehu. Nexen Tire Corporation je jedným z najvýznamnejších kórejských producentov pneumatík. Nové zloženie zmesi zaisťuje dobre vyvážený výkon pomocou jemných zŕn a aplikáciou vysokého podielu živice novým spôsobom miešania. Jemné drážkovanie stredového rebrá a priľahlých dezénových blokov zaisťuje maximálnu trakciu na mokrom povrchu. Celoročnú pneumatiku Nexen N'blue 4 Season SUV ocenia vodiči vozidiel nižšej triedy, pre ktoré zohráva dôležitú úlohu bezpečnosť a nízka cena.

Spoločnosť pre značku pneumatík Sailun od začiatku spojila technické skúsenosti s inovatívnym výskumom a vývojom s cieľom navrhnúť a vyrobiť pneumatiky svetovej triedy pre všetky typy vozidiel. Výrobca Sailun je tretím najväčším výrobcom pneumatík v Číne. Predáva ich vo viac ako 50 krajinách po celom svete. Pneumatiky Sailun vytvorili závideniahodnú povesť po celom svete ako výrobca a dodávateľ kvalitných pneumatík s vysokou pridanou hodnotou. Sailun dokáže vyrobiť 41,6 milióna pneumatík ročne, z toho 7,3 milióna pneumatík pre osobné automobily. Značka Sailun bola založená v roku 2002 v oblasti hospodárskeho a technologického rozvoja v Qingdao v Číne. Spoločnosť Sailun, ktorá pokrýva celý rad aplikácií, vyrába pneumatiky pre všetky typy každodenného používania.

Nový EÚ štítok

EU
Nexen
225/60 R18 104V
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru