Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    RunFlat

Pirelli PZero LS

Rozmery
Šírka
315
Profil
35
Priemer
R20
110W
Run Flat,*

Pneumatiky Pirelli P Zero LS (Luxury Salo) - luxusná limuzína. Prispôsobená vrchná vrstva vzorky: nízka úroveň hluku a valivého odporu vďaka optimalizovanému dizajnu plochy dotyku pneumatiky s vozovkou. P Zero...
Viac informácií

Letné -58%
PZero LS

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -58%

Pneumatiky Pirelli P Zero LS (Luxury Salo) - luxusná limuzína. Prispôsobená vrchná vrstva vzorky: nízka úroveň hluku a valivého odporu vďaka optimalizovanému dizajnu plochy dotyku pneumatiky s vozovkou. P Zero poskytuje skvelú stabilitu aj v najvyšších rýchlostiach. ROF = RunOnFlat - dojazdová pneumatika. Nová vysoko priľnavá zmes a vysoká odolnosť proti akvaplaningu. Pirelli P Zero je letná vysoko výkonná pneumatika určená osobným vozidlám vyšších tried. Atraktívny vzhľad dezénu a ako vlastnosti poskytujú krátku brzdnú dráhu ako na suchej ceste tak na mokrej vozovke. Vystužená konštrukcia pneumatiky zaisťuje najvyšší výkon pri riadení. Originálny štýl a dizajn podčiarkujú športový pôvod tejto pneumatiky. Segment pneumatík Pirelli je charakterizovaný veľmi širokým radom produktov pokrývajúce všetky oblasti automobilu a všetky požiadavky zákazníkov.

Využitie platformy dizajnu P Zero a inovatívne štruktúry poskytuje znamenitý výkon za všetkých jazdných podmienok. Viac ako storočná skúsenosť s technológiami výroby pneumatík priviedla Pirelli ku kombinácii maximálneho stupňa bezpečnosti, ovládanie, jednotnosti a pohodlie vo svojich produktoch. Ich základné očakávania sa odlišujú v podmienkach výkonu, pohodlia, ovládateľnosti, bezpečnosti, riadenia na vozovke, priľnavosti a trakciu v závislosti od typu buď cesty alebo terénu, kde sú používané. Výhody prameniace z novo vyvinutej zmesi pneumatiky: zníženie valivého odporu, zlepšenie výkonu na mokrom povrchu a kilometrovej životnosti. Preto sa RunOnFlat pneumatiky môžu namontovať len na vozidlá vybavené fungujúcim systémom monitorovania tlaku v pneumatikách. Zdokonalená štrukturálne tuhosť pre zvýšenie výkonu riadenie a celistvosti Častý víťaz nezávislých európskych testov. Pneumatika je vyrábaná na mieru pre budúcu generáciu automobilov, vytvorená s cieľom vyvolať v vodiči ešte viac emócií za volantom.

Nový atraktívny asymetrický dezén s vynikajúcimi vlastnosťami brzdenia a ovládanie. Výhody pneumatík RunOnFlat: žiadny problém v prípade defektu a dovolí vám prísť až 80 km aj po strate tlaku. Pneumatika môže byť samozrejme použitá a zmontované na vozidlá iných značiek. PZero sú vysokovýkonné letné pneumatiky určené primárne športovým autám. Defektu a následnej strate tlaku si vodič nemusí všimnúť. Pneumatiky RunOnFlat zaručujú vysoký komfort jazdy. Tri pozdĺžne drážky znižujú riziko vzniku aquaplaningu a S-lamely výrazne obmedzujú hlučnosť. Prispôsobená vnútorná vrstva pneumatiky: mimoriadna bezpečnosť na mokrom povrchu vďaka vysokému obsahu siliky. Lepší záber a komfort jazdy. PZero môže zvýšiť "športový výkon" Vášho vozidla skvelým záberom, presným brzdením, vysokú ovládateľnosťou pri zachovaní bezpečnosti aj na mokrej vozovke.

Nový EÚ štítok

EU
Pirelli
315/35 R20 110W
B
C
75 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
C
75 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru