Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Pirelli Scorpion

Rozmery
Šírka
255
Profil
45
Priemer
R19
100V
s-i,FR

Pirelli Scorpion je pneumatika, ktorá sa vyznačuje vysokou úrovňou bezpečnosti, efektivity a udržateľnej technológie.

Pneumatika Scorpion disponuje variabilnými pozdĺžnymi drážkami, ktoré zabraňujú aquaplaningu bez kompromisu na hluku....
Viac informácií

Letné -56%
Scorpion

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -56%

Pirelli Scorpion je pneumatika, ktorá sa vyznačuje vysokou úrovňou bezpečnosti, efektivity a udržateľnej technológie.

Pneumatika Scorpion disponuje variabilnými pozdĺžnymi drážkami, ktoré zabraňujú aquaplaningu bez kompromisu na hluku. Optimalizovaný dezén prináša lepší brzdný výkon, znížené hlukové emisie a zlepšenú ovládateľnosť. Inovatívny skosený dizajn skracuje brzdnú dráhu a prispieva k lepšiemu ovládaniu vozidla. Optimalizovaná sekvencia roztečí zvyšuje komfort jazdy a znižuje hlukové emisie.

Vďaka nízkemu profilu a plochému dizajnu behúňa sa pneumatika Scorpion vyznačuje zníženou brzdnou vzdialenosťou, nižším valivým odporom a zlepšenou odolnosťou. Pneumatika je tiež certifikovaná TÜV SÜD, čo zaručuje vysokú kvalitu a bezpečnosť.

Pirelli Scorpion je teda pneumatika, ktorá kombinuje bezpečnosť, výkon a udržateľnosť, a je ideálnou voľbou pre vodičov, ktorí si cenia kvalitu a spoľahlivosť svojich pneumatík.

Distribúcia pneumatík Pirelli zahŕňa 160 krajín a sieť takmer 10000 distribútorov. Spoločnosť Pirelli sa skladá z 25 tovární po celom svete. V Miláne je najdôležitejšie výskumné a vývojové stredisko, ktoré riadi ostatné továrne v rôznych krajinách. Vďaka technologickému zameraniu sa spoločnosť Pirelli zjednotila s poprednými výrobcami automobilov a motocyklov, vďaka tomuto spojeniu vzišlo veľké množstvo homologácií pre modely luxusných automobilových firiem. Pirelli sa predovšetkým sústredí na vývoj športových a výkoných pneumatík. V súčasnej dobe je piatym najväčším svetovým producentom na trhu pneumatík. Vyniká v smere technologických a výskumných schopnostiach a profesionálnych zručnostiach zamestnancov. Spoločnosť Pirelli je obrovský medzinárodný podnik s dlhoročnou tradíciou, ktorá siaha ďaleko do minulého storočia.

Nový EÚ štítok

EU
Pirelli
255/45 R19 100V
A
B
69 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru