Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Pirelli Scorpion Verde All Season

Rozmery
Šírka
235
Profil
50
Priemer
R18
97V

Vývoj v oblasti crossover automobilov prináša nové výzvy, ktoré predchádzajúce pneumatiky používané pre SUV nemôžu úplne uspokojiť. Pohodlie, jazdné vlastnosti na suchej vozovke, ekologické povedomie, toto sú niektoré z nedávno...
Viac informácií

Letné -52%
Scorpion Verde All Season

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -52%

Vývoj v oblasti crossover automobilov prináša nové výzvy, ktoré predchádzajúce pneumatiky používané pre SUV nemôžu úplne uspokojiť. Pohodlie, jazdné vlastnosti na suchej vozovke, ekologické povedomie, toto sú niektoré z nedávno predstavených požiadaviek, ktoré musia SUV pneumatiky spĺňať, aby reagovali na stále rastúce požiadavky na OEM produkty a potreby zákazníkov. Uspôsobenie letných a zimných SUV pneumatík danému ročnému obdobiu predstavuje perfektné riešenie, ktoré najmodernejším automobilom v kategórii crossover umožní dosiahnuť najlepší výkon. Pneumatika Scorpion Verde predstavuje vo všetkých smeroch novátorské technologické riešenia a ekologickú šetrnosť bez toho, aby bola obetovaná bezpečnosť a výkonnosť

EÚ štítok

EU
C
B
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru