Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
  • Super kvalita / výkon

Sailun Terramax CVR

Rozmery
Šírka
235
Profil
60
Priemer
R18
103V

Pneumatika TERRAMAX CVR zaisťuje vynikajúcu úroveň výkonu. TERRAMAX CVR je celoročná pneumatika špeciálne vyvinutá pre SUV a crossovery. Kratšia brzdná dráha, zatáčanie a odozva riadenia pneumatík Sailun Terramax CVR vďaka...
Viac informácií

Letné
Terramax CVR

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Pneumatika TERRAMAX CVR zaisťuje vynikajúcu úroveň výkonu. TERRAMAX CVR je celoročná pneumatika špeciálne vyvinutá pre SUV a crossovery. Kratšia brzdná dráha, zatáčanie a odozva riadenia pneumatík Sailun Terramax CVR vďaka vynikajúcim vlastnostiam uchopenie pneumatiky. Dizajn drážok pneumatiky Sailun Terramax CVR: Štyri hlavné drážky a malé postupne sa vinuté bočné drážky znižujú valivý odpor a účinne odvádzajú vodu pre lepšiu odolnosť proti hydroplánování. Dlhotrvajúci dizajn pneumatiky Sailun Terramax CVR zaisťujúce vynikajúci pomer ceny a kvality v spojení so zníženou spotrebou paliva. Fantastický celkový jazdný výkon vďaka zníženej hladine hluku v pneumatikách.

Dizajn dezénu: Dizajn dezénu pneumatík Sailun Terramax CVR ponúka väčší jazdný komfort a znižuje emisie hluku. Hladká a tichá jazda pre pohodlnejšie zážitok z jazdy. Odolný a dlhotrvajúci dizajn pneumatík Sailun Terramax CVR, vhodné pre použitie v teréne. Veľké ramenné bloky: Veľké ramenné bloky pneumatiky Sailun Terramax CVR a stredová rebrá zaisťujú odozvu a stabilitu pri vysokej rýchlosti. Systém CVR poskytuje výnimočné ovládanie a stabilitu dnešných crossoverov, bez toho by to zhoršovalo jazdný komfort. Vynikajúca ovládateľnosť a stabilné jazda, najmä pri vysokých rýchlostiach. Špičkový všestranný výkon pneumatík Sailun Terramax CVR na mokrej i suchej vozovke.

Spoločnosť pre značku pneumatík Sailun od začiatku spojila technické skúsenosti s inovatívnym výskumom a vývojom s cieľom navrhnúť a vyrobiť pneumatiky svetovej triedy pre všetky typy vozidiel. Výrobca Sailun je tretím najväčším výrobcom pneumatík v Číne. Predáva je vo viac ako 50 krajinách po celom svete. Pneumatiky Sailun vytvorili závideniahodnú povesť po celom svete ako výrobca a dodávateľ kvalitných pneumatík s vysokou pridanou hodnotou. Sailun dokáže vyrobiť 41,6 miliónov pneumatík ročne, z toho 7,3 milióna pneumatík pre osobné automobily. Značka Sailun bola založená v roku 2002 v oblasti hospodárskeho a technologického rozvoja v Qingdao v Číne. Spoločnosť Sailun, ktorá pokrýva celý rad aplikácií, vyrába pneumatiky pre všetky typy každodenného používania.

EÚ štítok

EU
C
C
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru