Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Bridgestone R660

Rozmery
Šírka
205
Profil
65
Priemer
R15
102T
C

Ziskovosť vášho podnikania zvýši mimoriadne odolná zmes novej generácie, ktorá predlžuje kilometrový nájazd. Vďaka vylepšenému tvaru dezénu je zaistená spoľahlivá a istá ovládateľnosť pneumatiky Bridgestone R660 v širokom rozsahu podmienok....
Viac informácií

Letné -39%
R660

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -39%

Ziskovosť vášho podnikania zvýši mimoriadne odolná zmes novej generácie, ktorá predlžuje kilometrový nájazd. Vďaka vylepšenému tvaru dezénu je zaistená spoľahlivá a istá ovládateľnosť pneumatiky Bridgestone R660 v širokom rozsahu podmienok. Rebrový dezén odvádza vodu rýchlo z kontaktnej plochy pneumatík Bridgestone R660 a zaručuje krátku brzdnú dráhu na mokrom povrchu. Pre bezpečný, spoľahlivý a nákladovo efektívnu prevádzku je pneumatika Bridgestone R660 jedinou voľbou. Rebrový dezén pneumatiky Bridgestone R660 odvádza vodu rýchlo z kontaktnej plochy a zaručuje krátku brzdnú dráhu na mokrom povrchu. Letné pneumatiku Bridgestone Duravis R660 využijú vodiči dodávok a ľahkých nákladných vozov. Usporiadanie dezénových blokov pomocou technológie Super-S znižuje valivý odpor. Pneumatika Bridgestone Duravis R660, hospodárnosť, ovládateľnosť na mokre, odolnosť. Pneumatika Duravis R660 bola vyvinutá pre maximálnu výdrž a odolnosť voči opotrebovaniu. Vďaka vylepšenému tvaru dezénu je zaistená spoľahlivá a istá ovládateľnosť v širokom rozsahu podmienok. Vynikajúca životnosť zaisťuje nízke prevádzkové náklady, čo ešte zvyšuje vašu ziskovosť. Vysoké ceny palív znamenajú, že aj malé zníženie ich spotreby môže v celkovom výsledku priniesť veľkú úsporu. Pneumatika Duravis R660 pre dodávkové vozidlá - bezpečný, spoľahlivý a nákladovo efektívnu prevádzku je Duravis jedinou voľbou.

Mohutné bloky zvyšujú tuhosť pneumatiky. Vysoké ceny palív znamenajú, že aj malé zníženie ich spotreby môže v celkovom výsledku priniesť veľkú úsporu, pneumatika Bridgestone R660 zaisťuje vďaka Super-S kostre zníženú spotrebu paliva. Rebrovité drážky veľmi rýchlo odvádza vodu zo stredu, čím bráni aquaplaningu a zlepšujú handling. Duravis R660 zaisťuje vďaka Super-S kostre zníženú spotrebu paliva. Pneumatika Bridgestone R660 je konštruovaná tak, aby splnila náročné požiadavky, ktoré sú kladené na pneumatiky pre ľahké nákladné automobily a dodávky. O zvýšenie bezpečnosti sa starajú bohato dimenzované drážky pneumatiky Bridgestone R660, ktoré obmedzujú riziko aquaplaningu pri jazde za zhoršených poveternostných podmienok, rovnako ako optimalizovaná směspro lepšiu priľnavosť. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky: lepšiu bezpečnosť na vozovke, lepšiu priľnavosť. Výrazné a pevné bočnice pneumatík Bridgestone R660 chráni behúň pred poškodením a zaisťujú perfektnú stabilitu na každom povrchu. Nižšia spotreba paliva.

V rámci svojho regiónu prevádzkuje Bridgestone 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobné polygón. Bridgestone je najväčšia spoločnosť na svete pre výrobu pneumatík a gumárenských produktov. Sídlo spoločnosti je v Prahe. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkovo viac ako 18 200 zamestnancami. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v sektore výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy.

Nový EÚ štítok

EU
Bridgestone
205/65 R15 102T
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
C
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru