Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Firestone VanHawk 2

Rozmery
Šírka
205
Profil
65
Priemer
R15
102T
C

Pneumatika Firestone Vanhawk 2 sa ideálne chová pri náročnom mestskom každodennom používaní na krátke vzdialenosti, ale aj na dlhé cestovanie. Tiež sú pomerne tiché. Efektívne rozbiehanie a núdzové brzdenie dokonca...
Viac informácií

Letné -31%
VanHawk 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -31%

Pneumatika Firestone Vanhawk 2 sa ideálne chová pri náročnom mestskom každodennom používaní na krátke vzdialenosti, ale aj na dlhé cestovanie. Tiež sú pomerne tiché. Efektívne rozbiehanie a núdzové brzdenie dokonca aj na klzkej vozovke nerobí pneumatike Firestone Vanhawk 2 problém. Firestone Vanhawk 2 to je ekonomická jazda a istota v riadení. Pneumatika Firestone Vanhawk 2, zdokonalený nástupca v rade, ktorý prináša oveľa lepšie vlastnosti a zaisťuje dokonalé výkony na každom type povrchu. Špeciálna konštrukcia zaisťuje zmenšenie valivého odporu, čím je redukovaná emisia CO2 do vzduchu. Solídne spracovanie a dlhá životnosť spôsobujú, že pneumatiky Firestone Vanhawk 2 zvládajú veľmi dobre aj dlhé cesty a dlhodobé používanie. Rozloženie dezénu minimalizuje riziko akvaplaningu. Letné pneumatiky Firestone Vanhawk 2 sú určené do nákladných a dodávkových vozidiel, pneumatiky Firestone Vanhawk 2 prepracované do každého detailu. Dezén je odolný voči splavovaniu, takže je možné čerpať z plných výkonov po celú dobu používania. Pneumatika Firestone Vanhawk 2 sa vyznačuje nižším valivým odporom a taktiež značne zlepšenou priľnavosťou počas dažďa. Dodávkové pneumatiky Firestone Vanhawk 2 garantujú zodpovedajúci komfort cestovania a vysokú úroveň bezpečnosti počas jazdy na mokrom povrchu.

Pneumatiky Firestone poskytujú širokú ponuku – od pneu osobných automobilov, cez nákladné pneumatiky až do špecializovaných poľnohospodárskych pneumatík. Firestone Tire a Rubber Company založená v roku 1905 Harvey S Firestonom. V období medzi 1950-1975 bol výrobca pneumatík Firestone hlavným sponzorom a dodávateľom pneumatík pre Indy Racing League rally. Prvá továreň na pneumatiky vznikla v Akrone (Ohio, USA). Spoločnosť Firestone bola priekopníkom v sériovej výrobe pneumatík. Značka pneumatík patrí ku koncernu Bridgestone od roku 1988. Spoločnosť Firestone bola prvým dodávateľom pneumatík pre Ford Motor Company.

Nový EÚ štítok

EU
Firestone
205/65 R15 102T
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru