Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Fortune FSR-71

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
109/107R
C

Fortune FSR71 je letná pneumatika navrhnutá špeciálne pre dodávkové automobily, a ponúka prvotriednu priľnavosť na mokrom povrchu a ďalšie vlastnosti pre bezpečnú a efektívnu jazdu. Táto pneumatika vyniká špičkovou priľnavosťou...
Viac informácií

Letné
FSR-71

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Fortune FSR71 je letná pneumatika navrhnutá špeciálne pre dodávkové automobily, a ponúka prvotriednu priľnavosť na mokrom povrchu a ďalšie vlastnosti pre bezpečnú a efektívnu jazdu. Táto pneumatika vyniká špičkovou priľnavosťou na mokrých vozovkách, čo prispieva k prevencii akvaplaningu. Dezén pneumatiky Fortune FSR71 je navrhnutý tak, aby perfektne priľnul ako k suchej, tak k mokrej vozovke, čo zaisťuje kratšiu brzdnú dráhu a vynikajúcu ovládateľnosť za sucha aj za mokra. V priľnavosti za mokra dosahuje pneumatika hodnotenie A, čo ju radí medzi najlepšie hodnotené letné pneumatiky na trhu. Nízky valivý odpor prináša výraznú úsporu paliva a znížené opotrebenie behúňa, čo predlžuje kilometrovú životnosť pneumatiky Fortune FSR71. Táto pneumatika zaisťuje mimoriadny výkon aj pri vysokom zaťažení vozidla, a to v kombinácii s výborným handlingom a vysokým kilometrovým nájazdom, čo je ideálne pre dodávkové vozidlá.

Stredové obvodové rebrá s optimalizovanými priečnymi drážkami a lamelami zvyšujú pružnosť dezénu a ovplyvňujú správanie pneumatiky Fortune FSR-71 pri odvaľovaní. Široké obvodové drážky pneumatík Fortune FSR-71 zaručujú stabilné jazdné vlastnosti aj na mokrých vozovkách. Moderná konštrukcia dezénu, vynikajúce jazdné vlastnosti pneumatiky a vysoký kilometrový výkon. Rýchly odvod vody, dobrý záber, jazdná stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnosť a nízke náklady. Robustné ramenné bloky a kompaktná bloková štruktúra v stredovej sekcii pneumatiky Fortune FSR-71 dezénu zlepšujú smerovú stabilitu aj pri zatáčaní na mokrej vozovke. Letná zmes pneumatiky Fortune FSR-71, kombinácia dezénových blokov a bočných lamiel zaisťuje optimálnu trakciu a krátku brzdnú dráhu aj na mokrých cestách. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík Fortune FSR-71 znamená kratšiu brzdnú dráhu na mokrej aj suchej ceste. Kompaktné ramenné bloky pneumatiky Fortune FSR-71 spolu s blokovým typom dezénu znižujú nerovnomernosť opotrebovávania a zvyšujú kilometrový výkon.

Spoločnosť Fortune bola založená v roku 1991. Fortune vyrába širokú škálu pneumatík pre osobné, nákladné a poľnohospodárske vozidlá. Fortune exportuje svoje pneumatiky do viac ako 100 krajín sveta. Spoločnosť má zastúpenie v mnohých krajinách Európy, Ázie, Ameriky a Afriky. Fortune ponúka širokú škálu osobných pneumatík pre rôzne typy vozidiel. Medzi najpopulárnejšie produkty patria pneumatiky Fortune Family, Fortune EcoComfort a Fortune Performance. Pneumatiky Fortune Family sú určené na každodennú jazdu. Pneumatiky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a ponúkajú vynikajúci výkon v rôznych podmienkach. Pneumatiky sú odolné voči opotrebovaniu a poskytujú dlhú životnosť. Pneumatiky Fortune EcoComfort sú určené pre vodičov, ktorí hľadajú pneumatiky s nízkymi emisiami a nízkou spotrebou paliva. Pneumatiky sú vyrobené z moderných materiálov a využívajú najnovšie technológie. Pneumatiky Fortune Performance sú určené pre športové vozidlá a vozidlá s vysokým výkonom. Pneumatiky sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a ponúkajú vynikajúcu priľnavosť a jazdné vlastnosti. Fortune ponúka aj širokú škálu nákladných pneumatík pre rôzne typy nákladných vozidiel. Medzi najpopulárnejšie produkty patria pneumatiky Fortune Truck, Fortune Off-Road a Fortune Industrial. Fortune je výrobca pneumatík so širokou škálou produktov pre osobné, nákladné a poľnohospodárske vozidlá.

Nový EÚ štítok

EU
Fortune
215/65 R16 109/107R
A
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
A
C
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru