Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

Nokian cLine Cargo

Rozmery
Šírka
195
Profil
75
Priemer
R16
107/105S
C

Robustný pneumatiky Nokian Clin Cargo znesú vyššie zaťaženie kolies na dodávkových a ľahkých nákladných vozidlách. Profesionálny pneumatika pre ľahké nákladné vozidlá a dodávky. Cargo verzie presné a bezpečné pneumatiky Nokian...
Viac informácií

Letné -51%
cLine Cargo

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -51%

Robustný pneumatiky Nokian Clin Cargo znesú vyššie zaťaženie kolies na dodávkových a ľahkých nákladných vozidlách. Profesionálny pneumatika pre ľahké nákladné vozidlá a dodávky. Cargo verzie presné a bezpečné pneumatiky Nokian Clin je určená pre ťažké vozidlá.

Wave Support- Prostredná rebro pneumatiky je stabilizované vlnovitými profilom, resp. vlnovitý opierkou, ktorá zlepšuje bočné pevnosť pneumatiky, čo sa prejavuje pozitívne na zachovanie tvaru a na odolnosti pneumatiky. Vlnovitá opora znižuje pri náhlych letných zrážkach podstatne nebezpečenstvo aquaplaningu.

Trojitá opora- Trojuholníkové podpery zvyšujú bočnú tuhosť ramennej oblasti. To je obzvlášť dôležité pri vozenie ťažkého nákladu. Podpera umožňuje pneumatike pomalší opotrebeniu a udržuje ju dlhšie v optimálnom tvare.

Čistené oleje- Pri výrobnom procese pneumatiky sú použité výhradne čistené oleje, od jedovatých alebo rakovinotvorných chemikálií sa úplne upúšťa. V pneumatikárskom priemysle patrí Nokian Tyres vo veci ochrany životného prostredia k priekopníkom. Ako prvý výrobca pneumatík na svete začal Nokian Tyres používať vo svojej produkcii výhradne čistených, nízko aromatických olejov. Priľnavosť na mokrom povrchu a ostatné bezpečnostné vlastnosti pneumatiky ostávajú vynikajúce.

EÚ štítok

EU
A
C
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru