Vážení zákazníci, dňa 22.2.2024 nebude možné expedovať zásielky s technických príčin. Dodanie sa omešká o 1-2 dni . Ďakujeme AZ pneu s.r.o.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Cestné
    Zosílená
  • Odporúčame

Michelin City Extra

Rozmery
Šírka
130
Profil
70
Priemer
B13
63S
TL,F/R
Konštrukcia: Bias

Pneu Michelin City Extra budú na trhu od roku 2022, s rozmermi od 10 do 18 palcov. Spoločnosť Michelin predstavila úplne nové globálne pneumatiky s označením City Extra pre skútre...
Viac informácií

-49%
City Extra
-49%

Pneu Michelin City Extra budú na trhu od roku 2022, s rozmermi od 10 do 18 palcov. Spoločnosť Michelin predstavila úplne nové globálne pneumatiky s označením City Extra pre skútre a malé motocykle. Po ôsmich rokoch pneumatika Michelin City Extra postupne vo výrobnom programe nahradí oba doterajšie obľúbené rady City Pro a City Grip Pro, ktoré sú na trhu už od roku 2014 bez toho, aby strácali na atraktivite. A veľké dezénové bloky pneumatikám dodávajú dlhú životnosť. Do mestských ulíc, aj mimo nich. Technológia Water Sipe zaisťuje lepší kontakt s vozovkou vďaka špeciálnym lamelám vytláčajúcim vodu ešte efektívnejšie pre dokonalejšiu priľnavosť. Výrobca uvádza, že priemerný nájazd 30 tisíc kilometrov pri prednej gume, a 20 tisíc kilometrov pri zadnej, nie je nič výnimočné. Testovací jazdci najazdili so 48 skútrami celkom 400 000 kilometrov - a nahlásili iba štyri defekty! Nový adaptívny smerový dezén behúňa, vyvinutý priamo pre model City Extra s využitím technológie Michelin Adaptive Design, dostal výrazné bočné drážky na účinný odvod vody z kontaktnej plochy a optimálnu trakciu, v súčinnosti s jeho premenlivou hĺbkou, priamo úmernou veľkosti uhla náklonu stroja. Vynikajú povestnou odolnosťou proti prepichnutiu alebo prerazeniu a naozaj dlhou životnosťou. Mimoriadnu odolnosť dodávajú celkom tri zosilnené behúňové vrstvy, takže podľa výrobcu je vôbec dosť nepravdepodobné, že sa niekedy budete stretávať s defektom. Michelin City Extra, pneu pre skútre, ktoré len tak neprepichnete. Extrémne robustný je aj ich nástupca, teda City Extra, keď stavia na rovnakej osvedčenej technológii Michelin Overlap Technology (MOT).

V roku 1946 vynašiel Michelin typ „radiálnej pneumatiky“ určenú pôvodne pre firmu Citroen. V priebehu rokov sa pod gumárenský koncern Michelin zaradili značky ako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzko spätá s výrobou pneumatík. Pneumatiky so značkou Michelin používajú osobné vozidlá, nákladné automobily, motocykle, stroje na zemné práce, autobusy, podzemnú dráhu aj lietadlá. Pneumatiky Michelin sú známe častými inováciami a vylepšeniami, niektoré typy pneu patria k absolútnej špičke vo svojej triede. Spoločnosť Michelin vyrába pneu k najrôznejším vozidlám, od bicyklov až po kozmické lode. Gastronomický sprievodca Michelin patrí k najznámejším sprievodcom vôbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvom: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) bola založená roku 1888 bratmi Édouardom a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do sveta prvú pneumatiku. V začiatkoch vyrábala firma pneu pre cyklistické bicykle, dnes značka dosiahla na celosvetovom trhu vynikajúci 18% podiel. Znalci vedia, že firma Michelin vydáva pre cestovateľov aj mapy, turistických sprievodcov, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlhou tradíciou.

Nahoru