Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Cestné

Michelin Road 6

Rozmery
Šírka
180
Profil
55
Priemer
R17
73W
TL,R
Počet zmesí: 2 Konštrukcia: Radiálne

Francúzsky pneumatikársky gigant prišiel na trh k ich výročiu s novými modelmi – Michelin Road 6 a Road 6 GT. Všetky zadné sú pritom 17 palcové, so šírkou od 140...
Viac informácií

-50%
Road 6
-50%

Francúzsky pneumatikársky gigant prišiel na trh k ich výročiu s novými modelmi – Michelin Road 6 a Road 6 GT. Všetky zadné sú pritom 17 palcové, so šírkou od 140 do 190 milimetrov. V porovnaní s predchádzajúcim modelom Michelin Road 5, ktorý je na trhu od roku 2018, ide predovšetkým o 15-percentné zlepšenie priľnavosti za mokra, ao desať percent vyššiu životnosť behúňa - bez toho, aby pritom došlo k zníženiu priľnavosti na suchu, či snáď k zhoršeniu jazdných vlastností, prípadne stability. Predné pneu Road 6 GT sú k dispozícii len v rozmere 120/70; pre zadné kolesá sú však k dispozícii rozmery 180/55, 190/50 a 190/55. Mäkšia vrstva na okrajoch, a tvrdšia na stredu - predtým exkluzívne vyhradenú len pre zadné pneumatiky. Pokiaľ sa priľnavosti za mokra týka, novému dezénu s využitím technológií X-Sipe napomáhajúci k lepšiemu odvodu vody z pod kontaktnej plochy, a Water Evergrip, ktorá zase istí správnu funkciu pneu aj po čiastočnom opotrebení. Michelin Road 6 sú k dispozícii v šiestich veľkostiach predných, a ôsmich zadných pneu. Model Michelin Road 6 súčasne dostal novú dvojvrstvovú zmes 2CT+, ktorú výrobca nazýva Silica Rain Technology, pre lepší výkon pneumatiky za mokra po celú dobu jej životnosti. Dve 19 palcové predné gumy nájdu uplatnenie pri športovo-cestovných motocykloch v štýle ADV. Vysoký kilometrový priebeh a excelentná priľnavosť v zákrutách, pri prudkom brzdení, alebo agresívnej akcelerácii. Vylepšený model Road 6 GT sa od „šestky“ odlišuje extra pridanou vrstvou zmesi na základe technológie Reinforced Radial-X Evo, predtým známou ako 2AT, hodí sa tak predovšetkým pre ťažšie grand touringové stroje. U bočníc Francúzi využili ďalšiu vlastnú technológiu, tentoraz Premium Touch, preberajúce niektoré prvky z ultra výkonných pneumatík pre športové vozidlá, vrátane takzvanej mikrogeometrie bočných stien, vytvárajúce, zjednodušene povedané, určité textúry zvýrazňujúce atraktivitu ich povrchu.

V roku 1946 vynašiel Michelin typ „radiálnej pneumatiky“ určenú pôvodne pre firmu Citroen. V priebehu rokov sa pod gumárenský koncern Michelin zaradili značky ako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzko spätá s výrobou pneumatík. Pneumatiky so značkou Michelin používajú osobné vozidlá, nákladné automobily, motocykle, stroje na zemné práce, autobusy, podzemnú dráhu aj lietadlá. Pneumatiky Michelin sú známe častými inováciami a vylepšeniami, niektoré typy pneu patria k absolútnej špičke vo svojej triede. Spoločnosť Michelin vyrába pneu k najrôznejším vozidlám, od bicyklov až po kozmické lode. Gastronomický sprievodca Michelin patrí k najznámejším sprievodcom vôbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvom: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) bola založená roku 1888 bratmi Édouardom a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do sveta prvú pneumatiku. V začiatkoch vyrábala firma pneu pre cyklistické bicykle, dnes značka dosiahla na celosvetovom trhu vynikajúci 18% podiel. Znalci vedia, že firma Michelin vydáva pre cestovateľov aj mapy, turistických sprievodcov, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlhou tradíciou.

Nahoru