Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Vodící (řízená)/Všechny
  • Prémiová kvalita

Hankook AM09

Rozmery
Šírka
315
Profil
80
Priemer
R22.5
156K
M+S

Nákladné pneumatika Hankook AM09 je priateľská k životnému prostrediu s vylepšeným využitím paliva a dlhým km najazdených. Inovatívne prevedenie behúňa so stupňovitými rebrami a veľkými ramenami zaisťuje vynikajúcu priečnu stabilitu...
Viac informácií

-43%
AM09

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

-43%

Nákladné pneumatika Hankook AM09 je priateľská k životnému prostrediu s vylepšeným využitím paliva a dlhým km najazdených. Inovatívne prevedenie behúňa so stupňovitými rebrami a veľkými ramenami zaisťuje vynikajúcu priečnu stabilitu i precíznu ovládateľnosť Hankook AM09 (riadená). Široký dezén s drážkami spolu s unikátnym zložením zmesi pneumatiky Hankook AM09 dodávajú behúňa rovnomerné opotrebenie a výborný kilometrový nájazd. Pneumatika Hankook AM09 sa vyznačuje vysokou riadiace a smerovou stabilitou. Bočnice a zmes behúňa sa stará o rovnomerné opotrebenie a vysoký kilometrový výkon pneumatiky. Pneumatika Hankook AM09 skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Nízka hlučnosť a efektívne hospodárnosť dopĺňajú celkový pozitívny vplyv pneumatiky Hankook AM09 (riadená). Hankook AM09 má vysokú ovládateľnosť za akýchkoľvek podmienok. Pneumatika Hankook AM09 vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, a tým pomáha predchádzať aquaplanningu.

Konštrukcia pneumatiky Hankook AM09 (riadená): Štruktúra nárazníkov poskytuje minimálne deformácie pre nižšiu spotrebu paliva, konštrukcia kordových vlákien pneumatiky zaručuje minimálne deformácie kostry pre vyššiu odolnosť, Pätná sekcia pneumatiky je upravená pre dlhšiu životnosť a lepšiu protektorovateľnosť. Pneumatika Hankook AM09 je navrhnutá na všetky pozície v regionálnom prevádzke. Vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Pneumatika Hankook AM09 je pneumatika vyrobená predovšetkým pre dodávkové a nákladné automobily. Dezén pneumatiky Hankook AM09 umožňuje efektívnu ochranu proti zachytávaniu kamienkov. Pneumatika má špičkovú priľnavosť na mokrej i suchej vozovke.

Hankook ponúka kvalitné pneumatiky so silným brzdným výkonom, hladkú manipuláciou, vysokou bezpečnosťou a dokonalým jazdným komfortom. Teraz má výskumné a vývojové centrá v Kórei, USA, Nemecku, Číne a Japonsku. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne. Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Výrobky sú ekologicky šetrné a zabezpečujú maximálny zážitok z jazdy. U nákladných pneumatík užívatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Cieľom Hankook je poskytnúť bezpečný, príjemný a pohodlný jazdný zážitok. Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie pre zvýšenie zákazníckej spokojnosti.

EÚ štítok

EU
B
D
67 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru