Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Vodící (řízená)/Všechny
  • Prémiová kvalita

Hankook AW02

Rozmery
Šírka
295
Profil
80
Priemer
R22.5
154M
M+S 3PMSF

Pneu vhodné pre nákladné automobily. Pneumatika Hankook AW02 je vyvinutá pre riadené osi nákladných vozidiel s možnosťou montáže na všetky pozície. Zimná pneumatika Hankook AW02 zaručuje optimálnu vyváženosť medzi priľnavosťou...
Viac informácií

-41%
AW02

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

-41%

Pneu vhodné pre nákladné automobily. Pneumatika Hankook AW02 je vyvinutá pre riadené osi nákladných vozidiel s možnosťou montáže na všetky pozície. Zimná pneumatika Hankook AW02 zaručuje optimálnu vyváženosť medzi priľnavosťou za mokra a spotrebou paliva. Dostupné rozmery iba so širokými behúne, ktoré poskytujú lepšie vlastnosti riadenia, a 5 drážok v tvare cik-cik pre lepšiu trakciu a vlastnosti pneumatiky Hankook AW02 na mokre. Pneumatiky Hankook AW02 sú úplne nový dezén určený do náročných zimných podmienok pre riadené nápravy. Navyše 3D lamely v behúni poskytujú hneď dve dôležité vlastnosti - na jednu stranu zaisťujú rovnomernejšie opotrebenie behúňa, čo prináša vyšší kilometrový výkon, a na druhú stranu, v spojení s jedinečným polootvoreným prevedením ramena pneumatiky Hankook AW02, umožňujú lepšiu trakciu na zľadovatenej a zasneženej vozovke.

Kvalitné pneumatika za dobrú cenu. Jednotlivé bloky pneumatiky Hankook AW02 sú prepojené mostíky, ktoré blokom poskytujú vyššiu stabilitu pre dosiahnutie ešte lepšej ovládateľnosti a stabilne vysokého výkonu. Vysoký kilometrový výkon s výbornými trakčnými vlastnosťami v spojení s nízkym valivým odporom činí pneumatiky Hankook AW02 pre zákazníkov veľmi atraktívne. Dobré cestovné vlastnosti a nízka hlučnosť. Dezén obsahuje 3D lamely vďaka ktorým je zaistená lepšia trakcia pneumatiky Hankook AW02 na snehu a ľade a rovnoměné rozloženie sily. Tvar dezénu s piatimi hlavnými odvodovými drážkami poskytuje vynikajúcu ochranu pred vznikom aquaplaningu. Behúň nového zimného špeciálu Hankook AW02 je extra široký pre dosiahnutie čo najširšie styčnej plochy s vozovkou, čím je zaistená lepšia ovládateľnosť vozidla.

EÚ štítok

EU
C
D
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru