Vážení zákazníci, dňa 22.2.2024 nebude možné expedovať zásielky s technických príčin. Dodanie sa omešká o 1-2 dni . Ďakujeme AZ pneu s.r.o.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Continental ContiWinterContact TS810S

Rozmery
Šírka
225
Profil
40
Priemer
R18
92V
*

Skvelé jazdné vlastnosti pneumatiky Continental ContiWinterContact TS810S v zimných podmienkach. Vynikajúca odolnosť proti aquaplaningu. Ako športová pneumatika na použitie v zime, ContiWinterContactTM TS 810 Sport kombinuje skvelý handling s dobrým...
Viac informácií

Zimné -34%
ContiWinterContact TS810S
202,20 € 133,30 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -34%

Skvelé jazdné vlastnosti pneumatiky Continental ContiWinterContact TS810S v zimných podmienkach. Vynikajúca odolnosť proti aquaplaningu. Ako športová pneumatika na použitie v zime, ContiWinterContactTM TS 810 Sport kombinuje skvelý handling s dobrým záberom na mokrom povrchu a bezpečnými jazdnými vlastnosťami na zimných cestách. Tuhé ramenné bloky prinášajú vynikajúcu stabilitu v zákrutách. Pneumatiky umožňujú lamelám nabrať viac snehu a mocne tak zvýšiť záber na zimnej ceste. Silnejšie lamely s lamelovou rozperou na vnútornej strane pneumatiky udržujú lamely otvorené, keď prechádzajú kontaktné oblastí.

Silnejšie lamely s lamelovou rozperou na vnútornej strane pneumatiky udržujú lamely otvorené, keď prechádzajú kontaktné oblastí. Špičkový handling a brzdný výkon na suchom povrchu. Stredná časť dezénu zaisťuje najkratšiu brzdnú dráhu na suchej vozovke. Vynikajúca odolnosť proti aquaplaningu. Stredná časť dezénu zaisťuje najkratšiu brzdnú dráhu na suchej vozovke. Špičkový handling a brzdný výkon na suchom povrchu. Tuhé ramenné bloky umožňujú vynikajúcu stabilitu v zákrutách. Športové pneu pre vysokovýkonné a špičkové vozidlá.

Pneumatiky s nemeckou technológiou, Continental ponúka prémiové pneumatiky s optimálnym brzdným výkonom a bezpečnosťou. Skvelé jazdné vlastnosti v zimných podmienkach. Odporúčajú poprední výrobcovia automobilov, vhodná napríklad pre modely Audi A5 / A6, BMW Series 1/3/7 a Porsche Boxster / Carrera / Panamera.

EÚ štítok

EU
E
E
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru